Wpis z mikrobloga

#przegladprasyzzp z działu #pilkanozna 19.08.2015r.

1. Piłkarz reprezentacji Polski Łukasz Szukała odchodzi z Al-Ittihad – wynika z informacji klubu z Arabii Saudyjskiej zamieszczonej na Twitterze. Nie wiadomo jeszcze, w którym zespole zagra 31-letni obrońca. Szukała nie znalazł się w kadrze Al-Ittihad na nachodzący sezon. Na Twitterze klubu z Bliskiego Wschodu zamieszczono natomiast zdjęcie polskiego piłkarza z dopiskiem „Good bye Szukala”. Środkowy obrońca reprezentacji Polski trafił do Al-Ittihad w styczniu ze Steauy Bukareszt. W rumuńskim klubie grał od 2012 roku, wcześniej występował m.in. w TSV 1860 Monachium. Mierzący 195 cm wzrostu Szukała jest podstawowym defensorem w składzie ekipy selekcjonera Adama Nawałki; parę stoperów tworzy z Kamilem Glikiem. W kadrze narodowej rozegrał dotychczas 13 meczów i zdobył jedną bramkę.

2. Polityczny kontekst rywalizacji poznaniaków z Videotonem. Lech zagra w czwartek z klubem, któremu sprzyja Viktor Orbán,a kibice nienawidzą. Rywal Legii jest bezdomny z powodu wojny na Ukrainie. Czwartkowy przeciwnik Lecha Poznań w ostatniej rundzie eliminacji – Videoton Székesfehérvár – jest nie tylko ulubionym zespołem premiera, ale także klubem, który doskonale obrazuje obecny stan rzeczy na Węgrzech rządzonych przez partię Viktora Orbána – Fidesz. Granica między tym, co państwowe i prywatne, jest nie do końca jasna, a związki Orbána i jego bogatych kolegów z piłką nożną wyjątkowo ścisłe – czytamy w Rzeczpospolitej.

3. Wygląda na to, że kibice Manchesteru United mają nowego idola. Nazywa się Memphis Depay, przyszedł do klubu przed tym sezonem, a w meczu o Ligę Mistrzów strzelił dwa piękne gole belgijskiemu Club Brugge. United wygrali 3:1 i są blisko gry w elitarnych rozgrywkach – pisze Przegląd Sportowy. Gdy Depay był dzieckiem, uwielbiał oglądać „Króla Lwa” i mecze piłkarskie. Jego idolem był Patrick Kluivert, ale już dziś można powiedzieć, że gra jeszcze efektowniej od byłego zawodnika m.in. Ajaksu Amsterdam i Barcelony. Symboliczne jest też to, że w United gra z siódemką na plecach. Ten numer na Old Trafford jest wyjątkowy, bo nosili go między innymi George Best, Eric Cantona, David Beckham i Cristiano Ronaldo. Depay tym występem pokazał, że ma potencjał, by za jakiś czas stawiać go na równi z tymi zawodnikami.

4. – Dopóki okno transferowe jest otwarte, wszystko może się wydarzyć. Nie zamykam się na żadną opcję. Dzisiaj jestem nastawiony, że zostaję w Warszawie – mówi w PS pomocnik Legii Ondrej Duda. – Jestem rozpakowany, musiałem wcześniej spakować walizki, bo kupiłem mieszkanie i czekała mnie przeprowadzka (śmiech). Oczywiście nie będę nikogo okłamywał, że nie myślałem o transferze do Interu. To nie była prosta sprawa, żeby odpowiednio nastawić się mentalnie, kiedy rozmowy działaczy utknęły w martwym punkcie. W Legii jest mi bardzo dobrze, dlatego nie było powodu roztrząsać tę sytuację. Co ma być, to będzie.

5. Dziennikarze niemieckiego magazynu twierdzą, że Polak jeszcze w sierpniu może zmienić pracodawcę. Według „Kickera”, oprócz Jakuba Błaszczykowskiego Borussia Dortmund chętnie sprzedałaby dwójkę innych pomocników: Kevina Grosskreutza i Moritza Leitnera. Trzej wymienieni piłkarze nie należą ponoć do ulubieńców nowego trenera BVB Thomasa Tuchela. – W naszej kadrze będą jeszcze zmiany – zapowiada cytowany przez gazetę dyrektor sportowy Borussii Michael Zorc. Media w Niemczech informowały w ostatnich dniach, że 70-krotnym reprezentantem Polski interesuje się Schalke 04. Z kolei Grosskreutz ma ponoć ofertę z Eintrachtu Frankfurt.

6. – Trafił nam się mocny rywal, czeka nas nie lada wyzwanie. Jednak jesteśmy w formie, powalczymy o zwycięstwo – mówi w SE Michaił Siwakow, białoruski obrońca Zorii Ługańsk, przed meczem z Legią Warszawa w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. – Jednak na tym etapie rozgrywek słabych ekip już nie znajdziemy. Mówiłem kolegom, że gdy 4 lata temu grałem w Polsce, to Legia także była bardzo silna, podkreśliłem, że ma bardzo wiernych kibiców. (…) Legii będzie bardzo ciężko z nami wygrać. Stawka jest ogromna, bo ani my, ani Legia nie dopuszczamy do siebie myśli, że już na IV rundzie zakończymy przygodę z pucharami. Spodziewam się bardzo zaciętych meczów w Kijowie i Warszawie.

#ligamistrzow #ekstraklasa
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zzapolowy: Z tym idolem United to bym poczekał. Zagrał bardzo dobry mecz wczoraj. Przypomina się początek Ronaldo w klubie. Zejścia do środka niczym Robben. Będą z niego ludzie, mam taką nadzieję.
  • Odpowiedz