Wpis z mikrobloga

No elo mirki. Od trzech dni podciągam się na drążku (nadchwytem 4x w serii i podchwytem do 9x w serii) i tak sobie myślę i kalkuluję:
Czy lepsze efekty (więcej powtórzeń) osiągnę ćwicząc ze sprzętem pomocniczym (dętka rowerowa, guma itp.) czy nie ma to znaczenia i lepiej ćwiczyć na ciężarze całego ciała? Co o tym sądzicie?

#mikrokoksy #kalenistyka
  • 5
@Zeroize: jak robisz drążek to domyślam się, że chcesz wzmocnić plecy. Rób w takim razie nachwytem. 3-4 to wcale nie znaczy, że masz wystarczająco siły. Rób tyle ile możesz a na dobicie by się przydała jakaś guma właśnie do pomocy w podciąganiu i powolne opuszczanie bez gumy
@snapp: Mam trochę siły, bo jest to spuścizna po tym jak chodziłem na siłownię. Dlatego rozchodzi mi się tylko o metodykę ćwiczeń. Czy lepiej z gumą czy bez. Wiadomo, że więcej podnoszeni wiążę się z lepszymi efektami, a to już samo wpływa na wygląd sylwetki. Jednakże, teoretycznie jest wybór pomiędzy całym wolnym ciężarem, a #!$%@? pleców do końca podczas podciągania nawet wykorzystując gumę do pomocy. Obecnie nie mam możliwości ćwiczyć na