Wpis z mikrobloga

@slawpe13: " Wpis do stałego rejestru wyborców danej gminy powoduje ujęcie w spisie wyborców w każdych kolejnych wyborach i referendach przeprowadzanych na obszarze tej gminy.
Rejestr wyborców dzieli się na część A – obejmującą obywateli polskich i część B – obejmującą obywateli Unii Europejskiej niebędących obywatelami polskimi, stale zamieszkałych na obszarze gminy i uprawnionych do korzystania z praw wyborczych w Rzeczypospolitej Polskiej.
Wyborcy będący obywatelami polskimi, zameldowani na obszarze gminy na
@darek-jg: Problem jest taki, że nie jestem zameldowany na stałe na obszarze gminy w której chcę głosować. Więc nie mogę wnioskować o wpis do rejestru wyborców w tej gminie. Za to powinienem móc zawnioskować o dopisanie do spisu wyborców (dotychczas od wyborów do parlamentu UE w 2014 r. działało to w taki sposób bez problemu...)
@slawpe13: "Wyborcy stale zamieszkali na obszarze gminy bez zameldowania na pobyt stały w tej gminie oraz wyborcy nigdzie niezamieszkali przebywający stale na obszarze gminy wpisywani są do rejestru wyborców, jeżeli złożą w tej sprawie w urzędzie gminy (w przypadku m. st. Warszawy w urzędzie dzielnicy m. st. Warszawy) pisemny wniosek. Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię (imiona), imię ojca, datę urodzenia oraz numer ewidencyjny PESEL wnioskodawcy oraz adres zameldowania na pobyt stały
@darek-jg: Ale ja nie chcę dopisać się do rejestru wyborców (nie jest mi to do niczego potrzebne, tym bardziej, że to jest wpis na stałe), wystarczy mi dopisanie do spisu wyborców... Niestety, nasze przyjazne państwo umożliwia to najwyraźniej tylko pisemnie i osobiście (choć wcześniej nie było z tym problemu - w przypadku poprzednich wyborów)... Formularz w formie pdf do przedłożenia w urzędzie już znalazłem.

e-Państwo, #rwa...
@ex-03: Dzięki, ale to już wiem. Chcę wniosek o dopisanie do spisu wyborców zgłosić przez ePUAP, a nie osobiście w urzędzie (tak jest mi wygodniej). Niestety, wygląda na to, że nie ma takiej opcji w przypadku referendum... Dziwne.
@darek-jg: O, nie wiedziałem! Poczekam, może faktycznie coś się pojawi. Żeby tylko aktualizacja nie rozpieprzyła systemu (a na to jest dosyć wysokie prawdopodobieństwo, znając urzędnicze podejście do informatyzacji)...

Dzięki!