Wpis z mikrobloga

@Alkreni: E3272 jest starszy, nowsza wersja jego E3372 polecam oba.
HiLink to sposób w jaki modem działa, hilink działa tak jakby karta sieciowa w Twoim komputerze, nie potrzebuje on nic instalować na kompie, zarządzasz nim za pomocą panelu www.
Ogólnie jest przyjemniejszy w obsłudze i ma lepsze osiągi.
Sam mam E3272 hilink.
@Alkreni: Jak wyżej, w normalnym trybie musiałbyś zainstalować na komputerze całą masę sterowników i aplikację modemową (Mobile partner). W Hilinku ta aplikacja jest niejako wbudowana w modem i działa bezpośrednio na nim, co skutkuje większymi prędkościami, niższymi pingami no i nie musisz obciążać komputera dodatkowym oprogramowaniem.
@Alkreni:
Zobacz na Allegro na E3372(s/h) - można dostać za ok. 140 zł.
Sam mam E3372h-153 + wgrałem soft od Rosjan i wszystko działa bardzo ładnie.
PS: Działa na CentOS, Debianie, Windows 10 i z routerem Tplink MR3420 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Alkreni: Ja mam modem z Allegro, który jest od łotewskiego operatora LMT.
Modemy są pewnie po jakiejś ofercie i podejrzewam, że operator sprzedawał masowo to co zostało w magazynie.
@surma @Alkreni działają jak się doinstaluje pakiet do przełączenia trybu modemu usb_modeswitch bo standardowo go wykryje jako dysk przenośny mimo iż ma hilinka. Ja mam e3272 wpięty w router i działa świetnie. Czasem jak podpinam do kompa bezpośrednio to też bez problemu aczkolwiek ostatnio miałem problem z wykrywaniem bo coś skopali w którymś pakiecie. po aktualizacji problem ustał.