Wpis z mikrobloga

Mirki, jestem starym emigrantem.

We wrześniu tego roku minie 10 lat jak wyjechałem z Polski. Nigdy nie planowałem tak długiego pobytu za granicą, ale myślę że większość z was potrafi zrozumieć, że życie nie zawsze płynie zgodnie z planem. Ostatnie miesiące spędziłem na rozmyślaniach poświęconych bardzo trudnym tematom emigracyjnym. Wczoraj podjąłem dość istotną decyzję, a dzisiaj ją potwierdziłem - w przyszłym roku wracam do Polski. Nazwijcie mnie głupcem ,ale po ponad 10 latach emigracji, w przyszłym roku, najprawdopodobniej w maju, wracam do Polski.
Z tej okazji postanowiłem, że za każdy plus oddany na ten wpis, od chwili jego opublikowania do godziny 24:00 czasu polskiego 9 sierpnia 2015 zobowiązuję się przekazać 1 zł na cele dobroczynne, związane z patriotyzmem, wybrane zgodnie z moim własnym sumieniem. Przykłady, to wpłaty na cele statutowe Reduty Dobrego Imienia Polski, fundacje związane z upamiętnianiem Żołnierzy Wyklętych, Powstania Warszawskiego, pułkownika Kuklińskiego, czy np. wpłaty na Fundację Mamy i Taty. Wpłaty udokumentuję natychmiast po ich dokonaniu.

W zamian proszę o dyskusję i wypowiedzi za lub przeciw powrotom do Polski z długoletniej emigracji.

Napiszcie, co o tym myślicie i czemu (coś więcej, niż zwykłe "nie wracaj" będzie bardzo mile widziane).

Mogę również odpowiedzieć na wszystkie pytania, jeśli jakieś się pojawią.

Napiszcie, co o tym myślicie.

#emigracja #pytanie #4konserwy #patriotyzm
  • 189
  • Odpowiedz
@nick-smith: Lepiej sprobowac cos "nowego" niz zalowac cale zycie. Przed toba cale zycie a w najgorszym wypadku stracisz rok albo dwa. Moze poznasz kogos i w tym zlym wypadku bedziesz mial z kim wrocic do IRL.
  • Odpowiedz
@nick-smith: w jaki sposób się one objawiały? ja przez te kilkadziesiąt miesięcy zdążyłem zauważyć że Brytyjczycy to chyba najbardziej zakłamany naród na świecie. zawsze się do Ciebie uśmiechają, są bardzo serdeczni, wręcz aniołki a za plecami dopiero prawdziwe oblicze. pochwalą za ciężką pracę ale już chyba na zawsze byłbym obywatelem/człowiekiem drugiej kategorii tylko ze względu na pochodzenie.
  • Odpowiedz
@Laliqu: Nie ściemniam, sprawdź moje wcześniejsze wpisy, nie tak dawno wrzucałem widoki z mojego okna. Jutro mogę wrzucić ci zdjęcie Dublin Spire z moim nickiem, jeśli chcesz. Tak w sumie, to po co miałbym ściemniać?
  • Odpowiedz
@fuberutsu:Więcej złego doświadczyłem od Polaków za granicą niż od Irlandczyków. Na każdego trzeba uważać, ale tylko Polacy potrafią podłożyć Ci taką świnie że nie wiesz co robić. Znam to z własnego doświadczenia.
  • Odpowiedz
@majkello00: Z tym się bardzo mocno nie zgodzę. Na kilkuset Polaków, z którymi tu miałem do czynienia, zaledwie dwójka okazała się nie warta zaufania. Muszę dodać, że były to dziewczyny, które znałem jeszcze z Polski i które bardzo mocno wykorzystały tę znajomość, a potem miały pretensje że nie byłem z tego powodu zbyt zadowolony. Polacy poznani tutaj wywarli na mnie bardzo dobre wrażenie i pozostawili dobre wspomnienia.
  • Odpowiedz
@nick-smith: Nie musisz mi niczego udowadniać. Najzwyczajniej w świecie czytając twoje wpisy i komentarze można odnieść wrażenie, że pracujesz w agencji marketingowej albo jesteś blisko związany ze sztabem Dudy.
  • Odpowiedz
@Laliqu: Nie wiem, czy mam się śmiać, czy płakać. Udowadniać ci nic nie będę, ale nie wątpię, że ty tego nie żądasz głównie w obawie, że udowodnię ci jak mocno się mylisz. Wygrana Andrzeja Dudy mocno mnie wzruszyła, nie ukrywam, że przez ostatnie kilka lat męczyły mnie wątpliwości, czy powrót do Polski w jej obecnym kształcie ma sens. Nie było to nigdy najważniejszym elementem, ale obawiałem się, że po powrocie do
  • Odpowiedz
@nick-smith: To miałeś szczęście do ludzi. Zgodzę się z Tobą że większość Polaków są uczciwi i też możesz poznać super ludzi,ale są też Janusze którzy wykorzystują Twoją dobroć i szczerą pomoc. I tych kilku potrafią niesamowicie wkur... czlowieka.
Co do powrotu to życzę Ci powodzenia i jeżeli czujesz że PL będziesz czuł się lepiej nie wahaj się. Jedź zbadaj rynek,jeżeli Ci się spodoba to zostań, a jeżeli nie to zawsze masz
  • Odpowiedz
@nick-smith: Swietnie Cie rozumiem Stary. Jestem za granica 9 lat juz( wyjechalem na kontrakt na 3 miesiace i mi sie zostalo) ale o dziwo, zamiast tesknic mniej, z kazdym dniem brakuje mi Polski coraz bardziej. Mimo swietego jezyka lokalnego, przyjazni z tubylcami i pracy nie w magazynie, nie czuje sie tutaj jak u siebie. Dom prawie juz splacilem i powoli rozwazam wynajecie go i powrot. Sam jeszcze nie wiem. Pochodze z
  • Odpowiedz