Wpis z mikrobloga

Mirki, jestem starym emigrantem.

We wrześniu tego roku minie 10 lat jak wyjechałem z Polski. Nigdy nie planowałem tak długiego pobytu za granicą, ale myślę że większość z was potrafi zrozumieć, że życie nie zawsze płynie zgodnie z planem. Ostatnie miesiące spędziłem na rozmyślaniach poświęconych bardzo trudnym tematom emigracyjnym. Wczoraj podjąłem dość istotną decyzję, a dzisiaj ją potwierdziłem - w przyszłym roku wracam do Polski. Nazwijcie mnie głupcem ,ale po ponad 10 latach emigracji, w przyszłym roku, najprawdopodobniej w maju, wracam do Polski.
Z tej okazji postanowiłem, że za każdy plus oddany na ten wpis, od chwili jego opublikowania do godziny 24:00 czasu polskiego 9 sierpnia 2015 zobowiązuję się przekazać 1 zł na cele dobroczynne, związane z patriotyzmem, wybrane zgodnie z moim własnym sumieniem. Przykłady, to wpłaty na cele statutowe Reduty Dobrego Imienia Polski, fundacje związane z upamiętnianiem Żołnierzy Wyklętych, Powstania Warszawskiego, pułkownika Kuklińskiego, czy np. wpłaty na Fundację Mamy i Taty. Wpłaty udokumentuję natychmiast po ich dokonaniu.

W zamian proszę o dyskusję i wypowiedzi za lub przeciw powrotom do Polski z długoletniej emigracji.

Napiszcie, co o tym myślicie i czemu (coś więcej, niż zwykłe "nie wracaj" będzie bardzo mile widziane).

Mogę również odpowiedzieć na wszystkie pytania, jeśli jakieś się pojawią.

Napiszcie, co o tym myślicie.

#emigracja #pytanie #4konserwy #patriotyzm
  • 189
  • Odpowiedz
@nick-smith: Masz wszystko w u siebie i chce wracać do czegoś takiego jak Polska? Przecież to absurd. Po pół roku nabawisz się depresji bo wielu emigrantów po powrocie do kraju poczuli się jakby ktoś im w ryj przywalil. Wrócisz bardzo szybko zagranicę.
  • Odpowiedz
@nick-smith: spoko u mnie bije wlasnie 6 rok #emigracja postanowione ze w 2019 wracamy do pl. Gdy robilem to zalozenie ponad rok temu to myslalem ze bedzie ciezko bo w sumie tyle lat i jakos specjalnie bez sukcesow/odlozonej kasy ale ostatni rok byl naprawde dobry zaczalem bardzo dobrze zarabiac z perspektywa na jeszcze lepsze pieniadze i teraz mysle ze sie uda pozdrawiam
  • Odpowiedz
@eryk-gaw: Chcę wrócić do swojego kraju. Tu gdzie jestem osiągnąłem całkiem sporo, pracuję w bankowości, dobre stanowisko, dobra kasa, ale czuję każdego dnia, że walę głową w szklany sufit. Jeśli nie wrócę teraz, nie wrócę nigdy. Uwierz mi, że myślałem nad tym długo. Wolę zarabiać 1/4 tego co teraz, ale żyć we własnym kraju.
  • Odpowiedz
@worldmaster: Wszystko poszło dobrze, to raczej założenia były zbyt naiwne. Nastawiałem się na szybki powrót, potem był kryzys, odczuwalny zwłaszcza w mojej branży (bankowość), więc stała praca wydawała się błogosławieństwem, potem własne mieszkanie itd. Człowiek wpada w tę pułapkę nawet tego nie dostrzegając. Dla mnie to chyba ostatnia okazja, na wyrwanie się z codzienności.
  • Odpowiedz