Wpis z mikrobloga

Mirki, jestem starym emigrantem.

We wrześniu tego roku minie 10 lat jak wyjechałem z Polski. Nigdy nie planowałem tak długiego pobytu za granicą, ale myślę że większość z was potrafi zrozumieć, że życie nie zawsze płynie zgodnie z planem. Ostatnie miesiące spędziłem na rozmyślaniach poświęconych bardzo trudnym tematom emigracyjnym. Wczoraj podjąłem dość istotną decyzję, a dzisiaj ją potwierdziłem - w przyszłym roku wracam do Polski. Nazwijcie mnie głupcem ,ale po ponad 10 latach emigracji, w przyszłym roku, najprawdopodobniej w maju, wracam do Polski.
Z tej okazji postanowiłem, że za każdy plus oddany na ten wpis, od chwili jego opublikowania do godziny 24:00 czasu polskiego 9 sierpnia 2015 zobowiązuję się przekazać 1 zł na cele dobroczynne, związane z patriotyzmem, wybrane zgodnie z moim własnym sumieniem. Przykłady, to wpłaty na cele statutowe Reduty Dobrego Imienia Polski, fundacje związane z upamiętnianiem Żołnierzy Wyklętych, Powstania Warszawskiego, pułkownika Kuklińskiego, czy np. wpłaty na Fundację Mamy i Taty. Wpłaty udokumentuję natychmiast po ich dokonaniu.

W zamian proszę o dyskusję i wypowiedzi za lub przeciw powrotom do Polski z długoletniej emigracji.

Napiszcie, co o tym myślicie i czemu (coś więcej, niż zwykłe "nie wracaj" będzie bardzo mile widziane).

Mogę również odpowiedzieć na wszystkie pytania, jeśli jakieś się pojawią.

Napiszcie, co o tym myślicie.

#emigracja #pytanie #4konserwy #patriotyzm
  • 189
  • Odpowiedz
@fruity: Uwierz mi, że starałem się stać się częścią tej kultury na ile tylko byłem w stanie. Na początku było świetnie, potem pojawiły się minusy, ostatnie lata pokazały mi gdzie przebiega granica, którą wytyczyli sami Irlandczycy.
  • Odpowiedz
@jwrsk: bo polska to główni to co się dziwić ze ktoś doznaje szoku. Nie rozumiem gościa ze ok 10 latach mieszkania prawie w raju ucieka Z t amtad do takiego gówną. Ludzie w polsce to chyba jakies odpady. Ale jego zycie.
  • Odpowiedz
@nick-smith:
anonek teskni do tych pol malowanych zbozem rozmaitem,wyzłacanych pszenica, posrebrzanychzytem;
i serio tyle ludzi spamuje "nie wracaj"? ja tam rozumiem jestem tylko 4 miesiace, a od pierwszego dnia marze o powrocie.
  • Odpowiedz
@eryk-gaw: Bardzo cię proszę, piszmy Polska wielką literą. To nasza Ojczyzna, czego byś nie zrobił i gdzie byś nie wyjechał. Raj, to pojęcie bardzo, uwierz mi bardzo względne. A mówiąc twoim językiem - wolę polskie gówno w polu, niźli fiołki w Neapolu.

Po prostu, u siebie jesteś u siebie. Ludzie traktują cię inaczej, jesteś swój. Kasa, ziom, ma znaczenie dopóki jej nie masz.

Tak czy inaczej, życzę ci wszystkiego najlepszego. W
  • Odpowiedz
@eryk-gaw: Bardzo proszę, bez takich określeń. Ruskie #!$%@? i ich polskie prostytutki uczyniły naszą Ojczyznę krajem nieprzyjaznym swoim obywatelom, ale nie oznacza to, że powinniśmy zacząć opluwać swój własny kraj.
  • Odpowiedz
@nick-smith: wbrew wykopowemu #!$%@? Polska to już zupełnie inny kraj niż go zapamiętałes, bogacimy sie i wzrastamy. wracaj, potrzebujemy również Ciebie. Będzie tutaj jeszcze konkretne państwo, już niedługo:)
  • Odpowiedz