Wpis z mikrobloga

Mirki, jestem starym emigrantem.

We wrześniu tego roku minie 10 lat jak wyjechałem z Polski. Nigdy nie planowałem tak długiego pobytu za granicą, ale myślę że większość z was potrafi zrozumieć, że życie nie zawsze płynie zgodnie z planem. Ostatnie miesiące spędziłem na rozmyślaniach poświęconych bardzo trudnym tematom emigracyjnym. Wczoraj podjąłem dość istotną decyzję, a dzisiaj ją potwierdziłem - w przyszłym roku wracam do Polski. Nazwijcie mnie głupcem ,ale po ponad 10 latach emigracji, w przyszłym roku, najprawdopodobniej w maju, wracam do Polski.
Z tej okazji postanowiłem, że za każdy plus oddany na ten wpis, od chwili jego opublikowania do godziny 24:00 czasu polskiego 9 sierpnia 2015 zobowiązuję się przekazać 1 zł na cele dobroczynne, związane z patriotyzmem, wybrane zgodnie z moim własnym sumieniem. Przykłady, to wpłaty na cele statutowe Reduty Dobrego Imienia Polski, fundacje związane z upamiętnianiem Żołnierzy Wyklętych, Powstania Warszawskiego, pułkownika Kuklińskiego, czy np. wpłaty na Fundację Mamy i Taty. Wpłaty udokumentuję natychmiast po ich dokonaniu.

W zamian proszę o dyskusję i wypowiedzi za lub przeciw powrotom do Polski z długoletniej emigracji.

Napiszcie, co o tym myślicie i czemu (coś więcej, niż zwykłe "nie wracaj" będzie bardzo mile widziane).

Mogę również odpowiedzieć na wszystkie pytania, jeśli jakieś się pojawią.

Napiszcie, co o tym myślicie.

#emigracja #pytanie #4konserwy #patriotyzm
  • 189
  • Odpowiedz
@Ugolf: Dzięki, z Kundery przeczytałem tylko "Nieznośna lekkość bytu", ale "Niewiedza" wygląda ciekawie :) Domyślam się, że po jej przeczytaniu myśli o powrocie nie staną się łatwiejsze ;)
  • Odpowiedz
@nick-smith:

dzień w dzień łapią mase ćpunów pijaków itp więc sobie to połącz.


Bierz, przyda ci się.
Jak w kryzysowej sytuacji gdzieś utkniesz i będziesz potrzebował pomocy od konsulatu, to jak myślisz, który ci pomoże, polski czy irlandzki ?

Polska dyplomacja jest znana z totalnego olewania spraw swoich obywateli.
I kto tu się w takiej sytuacji okazuje zdrajcą ... nie ty, tylko oni.
  • Odpowiedz
@Szafirion: Łatwe to nie będzie, ale motywacja wzrasta wraz z czasem. Obecnie to jest dla mnie takie, "niech się dzieje co chce" :D Wracam, co by nie było. A za dobre słowo duże dzięki, to podnosi na duchu bardziej, niż ktoś by się spodziewał :)
  • Odpowiedz