Wpis z mikrobloga

@paziu:

Około 1648 w Rzeczypospolitej żyło 450 tys. Żydów, co stanowiło 4,5% populacji kraju


Pomimo kryzysu w XVII wieku w Polsce nastąpił wzrost liczebności społeczności żydowskiej. Do połowy XVIII wieku do Polski przybyło 750.000 Żydów (ponad 33% światowej populacji Żydów). Szlachta umożliwiła Żydom „nieskrępowany rozwój ekonomiczny i duchowy”. Żydzi mogli handlować i zajmować się rzemiosłem. W Polsce znajdowały się ośrodki „studiów talmudycznych dla reszty Europy”

Przed II wojną światową w II
wiem, że w Polsce była ogromna diaspora żydowska, chodziłem do szkoły. chodzi bardziej o to, w jaki sposób ta diaspora miała szkodzić naszemu narodowi. z tych cytatów nic nie wynika.

@paziu:

naprawdę poczytaj i się dowiesz, nie chce mi się szukać i wytykać palcami , wystarczy, że w 1min wy googlujesz 100stron, samo to w jaki sposób żydzi, dorabiali się majątków i jakie mieli charaktery oraz to ile razy zostawali wywalani
@publiczny2010:
sęk w tym, że trochę już poczytałem, ale jakimś dziwnym trafem zawsze ten temat poruszają środowiska silnie związane z prawicą i daleko im do obiektywizmu.
@Nebayh:
przytoczę jeszcze raz jego słowa:

tak samo jak holokaust, wielka tragedia ale gdyby go nie było, nie żyli byśmy w Polsce tylko w Izraelu 2.

I prędzej czy później mielibyśmy sytuacje jak ma obecnie Palestyna z Izraelem.

pokaż mi, gdzie tutaj pada słowo
@paziu: tak sądziłem. Jesteś kretynem do potęgi n-tej. Śmiało można wywnioskować, że w obydwu wypowiedziach było to założenie. Co być mogło nie było.
Mało tego teraz starasz się wpoić swoje przekonania, że twierdzimy iż holokaust był ok, poruszając przy tym członków rodziny. Pomimo tego, że @publiczny2010 od początku wyraźnie dawał do zrozumienia, że potępia te zbrodnie, właśnie po to aby nie ruszyć gównoburzy. Zrównaliśmy Twoje zakichane prośby o źródła z ziemią
@paziu:

sęk w tym, że trochę już poczytałem, ale jakimś dziwnym trafem zawsze ten temat poruszają środowiska silnie związane z prawicą i daleko im do obiektywizmu.


jak poczytałeś, jak trzeba przedstawiać Ci banały o których nie wiedziałeś.Bardzo wyraźny odbiór masz zachowania żydów w Palestynie stwierdzili, ze to ich kraj i #!$%@?ć o ile bardziej nie lubię muzułmanów o tyle specjalnie mnie to nie rusza, ale idę o zakład, ze bez względu
@Kolelo: Moim zdaniem niesłusznie tak twierdził, gdyby nie bomby, inwazja na Japonię kosztowałaby setki tysięcy jeśli nie miliony istnień ludzkich. Tak naprawdę to bomby przyczyniły się do najdłuższego okresu pokoju w dziejach i do uratowania ludzi (właśnie poprzez zapobiegnięcie inwazji na Japonię).
"Albo się poddacie albo zmieciemy wasz kraj z powierzchni ziemi" -> poskutkowało od razu! Japonia prowadziła badania nad bronią chemiczną testowaną m.in. na Chińczykach i jeńcach, tj. Amerykanach, Europejczykach itp (w niesławnym Unit 731, gorszym od Oświęcimia). Po I WŚ na broń chemiczną nałożona jakby 'embargo' i nie używano jej w nastepnych wojnach, Japonia miała to w dupie, chciała wytruć całą Amerykę...
@Nebayh: Co za typowy prawak, no az mi mleko skislo w talerzu. Powiedz mi, w jaki sposob, zydzi mogliby zaszkodzic "interesowi narodowemu"? W ogole takie pojecie moze powstac tylko w tepym nacjonalistycznym lbie "O jezu, twoj praprapraprapradziadek mieszkal w Izraelu, a ty masz pejsy?! O ty zydzie, lichwiarzu pieprzony, zabierasz Polakom prace, dawaj mati naklepiemy go, co z tego, ze sam mam korzenie z Ukrainy a ty z Niemiec, my to
@Wynoszony: desaant amerykańców na japonie wywołałby mobilizacje japończyków, wtedy nikt nie byłby cywilem, każdy byłby żołnierzem, zgodnie z ich zasadami, że trzeba bronić za wszelka cene swój naród. Poza tym, jak można w ogóle stawiać Ameryke w złym świetle w tym konflikcie? Przecież gdyby nie oni to w tej chwili Japonia byłaby krajem w stylu Laosu, totalny #!$%@?, oni przywrócili tam porządek, osądzili zbrodniarzy, przywrócili demokracje, ustabilizowali gospodarkę, choć mogli ich
Ogólnie do mnie nawet przemówiłby argument o wyższej konieczności, która kierowała amerykanami kiedy podejmowali tę decyzję. Jednakże historia pokazała, że wypalanie ogniem i totalny #!$%@? to ich ulubiona metoda, bez względu na ową wyższą konieczność czy sytuację. Dla przypomnienia amerykańskie #!$%@? wypalały napalmem wioski w Wietnamie, a także w neutralnych Laosie i Kambodży. W Kambodży, w lasach, które bombardowali w poszukiwaniu Vietcongu, przy okazji zamordowali 500-600 tys wieśniaków kambodzańskich. Zrzucając na nich
@publiczny2010: @Nebayh: Ja również rozmawiałem na ten temat z osobami które pamiętały bardzo dobrze czasy przedwojenne i mam jakąś tam wiedzę historyczna i niestety(dla waszej teorii) większość żydów była biedna. Oczywiście wśród aszkenazyjczyków na terenach Polski była kasta przedsiębiorców i finansistów ale procentowo można to porównać do dzisiejszych elit i zwykłych ludzi. Po za tym te brednie dotyczące holokaustu nie maja totalnie żadnych podstaw w stosunku do rzeczywistości II RP.