Wpis z mikrobloga

Mirki z #motoryzacja mam pytanie mocno techniczne, ojciec moj posiada #renault #scenic drugiej generacji z konca 2006 roku, benzyna 1.6 110 koni bez gazu, do sedna, ojciec wklada karte w "stacyjke" i klika przycisk start/stop, auto bierze benzyne, juz ma odpalic a tu dupa, zaczyna wyc alternator i tyle w temacie, czyli w skrocie, bierze benzyne, juz ma odpalic i dupa, w necie poczytalem ze to pompa paliwowa/immobilajzer ( wiem tak sie nie pisze ale to na szybko )
Co to moze byc?
#pomocy ##!$%@? #motoryzacjaboners #auta
  • 15
@Siegel: Mamy taka wstepna diagnoze ze to jakis bezp #!$%@? chwile przed tym nam cale auto zaparowalo od srodka, jakby nieszczelnosc, poza tym ojciec mowi ze prawdopodobnie po otwarciu bramy (trzeba wyjsc i kod wklepac ) i przejechaniu za nia auto zgaslo ale on na 100% pewien nie jest.
@michaml9995: Kiedys dawno dawno temu w mojej Lagunie 2, zawsze jednorazowe kliknięcie odpalalo, jak pewnego dnia padł czujnik wału to auto po porządnym rozgrzaniu nie chciało zapalić i trzeba było starter chwile przytrzymać żeby odpaliła(oczywiście dopiero jak ostygła odpalala)
auto bierze benzyne, juz ma odpalic a tu dupa, zaczyna wyc alternator i tyle w temacie

yyy... "bierze benzyne" tzn. slychac pompke paliwa po wlaczeniu zaplonu? "wycie alternatora" to rozumiem ze chodzi o krecenie rozrusznika? rozrusznik kreci silnikiem, czy tylko sam sie kreci (bez zazebienia z zamachem)?