Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś wie może, kiedy na drodze jednokierunkowej cofanie zamienia się w jazdę pod prąd? Mnie kiedyś obiło się o uszy, że jazda pod prąd jest w momencie, kiedy cofamy na odległość większą niż długość samochodu. Nie potrafię jednak znaleźć tego nigdzie w źródłach oficjalnych (np. KRD) #kiciochpyta #kierowcy #ruchdrogowy #kodeksdrogowy
  • 12
  • Odpowiedz
@nerkin: Na jednokierunkowej można sobie cofać i cofać. Babeczka którą znam miała taką stłuczkę, że gość cofał, a ona nie popatrzała na prawo tylko do tyłu w lewo i wyjechała. Koniec końców okazało się że to jej wina, bo nie popatrzała. A policjant powiedział, że gość sobie mógł jechać tyłem ile chciał na tej jednokierunkowej.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@mar111cin: spoko, a Ty znajdź proszę w międzyczasie realne podstawy (kodeks, ustawa, rozporządzenie), które definiuje, kiedy mamy do czynienia z coganiem na jednokierunkowej, a kiedy z jazdą pod prąd.
  • Odpowiedz
@mar111cin: jadę ulica jednokierunkowa i wjeżdża we mnie samochód poruszający sie w zabronionym na tej ulicy kierunku Nieistotne czy pod prąd porusza sie przodem tyłem czy bokiem Chyba, ze taki manewr przewiduje prawo jazdy kategorii I jak Imbecyl, faktycznie tej kat nie posiadam

@nerkin:
  • Odpowiedz
@radoslaw_nala: Myślę, że nie ma co się gościem przejmować, jedyne co wniósł do dyskusji to hasła pokroju "wiem, ale nie powiem". Intelektualne 12 lat. Nie oczekuj konkretów. A wracając do sedna, to to jest naprawdę dziwne, bo ja nigdzie nie znalazłem konkretnego przepisu, jedynie wypowiedzi "ekspertów". Kiedyś od policjanta usłyszałem, że cofanie powyżej długości pojazdu to jazda pod prąd, ale na to też nie znalazłem paragrafu.
  • Odpowiedz