Wpis z mikrobloga

@piotrasz: Gdzie w #opole można dostać pieprz syczuański? Byłem wczoraj w kilku miejscach, ale nigdzie nie dostałem tego, po co przyszedłem. Tak, czy owak polecam http://opole.cylex.pl/firmy/buchcic-anna--sklep-zielarsko---medyczny-10832513.html - pani była bardzo miła - obsłużyła mnie grubo po godzinach otwarcia sklepu. Kupiłem tam trawę cytrynową, z którą także był problem. Podobno miała też pieprz syczuański, ale ze względu na brak zainteresowania zabrała do domu :(
#kuchniaazjatycka #kuchniachinska
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LooZ: Jest bardzo częstym składnikiem dań azjatyckich. W zasadzie to nie jest pieprz w klasycznym rozumieniu... ale mniejsza o większość. Liczy się cel. Celem jest zupa chińska z kurczakiem. Tak na tradycyjny, polski obiad niedzielny - zamiast rosołu ;)
  • Odpowiedz
@piotrasz: sprawdzałeś na targu? Jest tam taki mały sklepik z przyprawami. Nie wiem czy mają akurat ten pieprz, ale chyba warto sprawdzić
  • Odpowiedz
@lent: Na tym małym targu? To chyba mówisz, o tym, gdzie wczoraj byłem i niestety pani już nie miała tego pieprzu, ale mówiła, że sprowadzi skoro ktoś, w końcu, o niego pyta.
  • Odpowiedz
No to tradycyjny, polski obiad niedzielny odhaczony ;) Pomimo braku pieprzu syczuańskiego zupa chińska z kurczakiem wyszła bardzo dobra. Jak zwykle zaczęliśmy od małego garnka, ale bardzo szybko doszło do eskalacji ze względu na ilość składników, przez które zupa przestała nam się mieścić. I tak za każdym razem...
Poniżej kilka fotek z tego zajścia.

#kuchniachinska #zupachinska #opole
piotrasz - No to tradycyjny, polski obiad niedzielny odhaczony ;) Pomimo braku pieprz...

źródło: comment_GxYUXBOvIGoMaBUl5PRqhfkQT90HpmI6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz