Wpis z mikrobloga

@fnsnld: Akurat do lokalnych linii autobusowych czyli głównie miejskich i krótkich linii międzymiastowych(są wyjątki) dokłada się samorząd a stagecoach jest tylko operatorem. I nie ma co narzekać w większości miejsc gdzie działa stagecoach transport jest na plus. A w niektórych większych miastach cały czas działa parę firm głownie Stagecoach, First i Aviva ale też mniejsi przewoźnicy
@kamil150794: @maven13: @cypisek2: @fnsnld: Nie może tak być, żeby solidny polski przedsiębiorca znowu musiał walczyć z jakimiś krzyżakami pod Grunwaldem. Przecież amerykanie w nich 40 lat forse pompowali, a w nas ruskie Marksa i Lenina. To jak oni mają z nimi #!$%@? konkurować?
@kamil150794: to samo robi uber teraz. Na początku byłem bardzo za nimi, ale jak poczytałem co robią w innych krajach i jakie mogą byc konsekwencje to odpuściłem. Blokowanie go w innych miastach europy to nie jest wynik tylko bólu dupy taksówkarzy. Niestety dużo racji mają, może teraz kurs po 2 zł, ale to wynik ultra-drapieżnego dumpingu cen i dopłacania ze strony ubera. Za dwa lata, jak połowa taksówkarzy splajtuje albo przejdzie
Mozna jezdzic ciut drozej ale w komfortowych warunkach a nie w tych zatęchłych zardzewialych busach ktore przeglady dostaja po znajomosci i notorycznie lamia przepisy ruchu drogowego.
@tony_soprano: Znam rozwiązanie. Wolny rynek. Naprawdę, znowu lewaki twporza problemu które nie powinny istnieć. Jak będzie za drogo, to znajdzie się 100 ludzi którzy wsiądą we własne auta i będą wozić ludzi taniej i nadal zarabiając i znowu powstanie normalna konkurencja. Problem który tutaj istnieje jest niemożliwy w kapitalizmie, jedynie gdzie jest naprawdę możliwy to w branżach gdzie próg wejścia jest ogroooooomny i nikogo na niego nie stać, np produkcja procesorów.
@kamil150794: Niezależnie od kapitału, jeżeli PolskiBus da zaporowe ceny to pojawią się przewoźnicy z tańszymi usługami. Jeżeli ceny nie będą zaporowe to w czym problem żeby był PolskiBus? Piszesz tak jakby to był koniec świata że lokalne firmy padną. Życie. Na ich miejsce pojawią się inne. Na tym polega konkurencja i biznes.