Wpis z mikrobloga

Zapewne niewielu z was interesuje się tą sprawą, ale w amerykańskim stanie Nebraska trwa właśnie bezprecedensowa akcja zbierania podpisów pod inicjatywą ogólno stanowego referendum w sprawie przywrócenia kary śmierci. Aby zaplanowane na listopad 2016 roku referendum mogło się odbyć inicjatorzy akcji muszą do 27 sierpnia zebrać podpisy 5% zarejestrowanych w tym stanie wyborców (mniej więcej 58000). Co ciekawe, jeśli zebranych zostanie co najmniej 10% podpisów to wykonanie podjętej przez Legislaturę Nebraski (parlament stanowy) decyzji zostanie zawieszone do momentu poznania wyników referendum. Nebraska zniosła karę śmierci 27 maja 2015 po tym gdy w głosowaniu oddalono veto gubernatora do wcześniejszej decyzji parlamentu z 20 maja 2015. Było nawet [znalezisko]( http://www.wykop.pl/link/2581961/kara-smierci-w-usa-coraz-mniej-stanow-ja-wykonuje/) na ten temat, ale przeszło bez większego echa.

Obecnie akcja jest dokładnie na półmetku a organizatorzy twierdzą, że zbiórka idzie po ich myśli – chociaż liczby zebranych jak dotąd podpisów ujawnić nie chcą. Jeśli do referendum dojdzie to jego wynik jest w zasadzie przesądzony: http://www.usnews.com/cmsmedia/d6/ec/1399da7b452393485a693e43adb7/141023-deathpenalty1-graphic.jpg
Nie wiem jak wy, ale ja trzymam kciuki za powodzenie zbiórki bo o wynik ewentualnego głosowania jestem spokojny. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Zainteresowanych rozwojem wydarzeń w stanie Nebraska zapraszam do obserwowania tagu: #ne4dp

We all wish we lived in a society where we didn't have dangerous criminals. But, the fact of the matter is we do have dangerous criminals, and we need the death penalty to protect society, and the law enforcement officers who protect us. - Pete Ricketts, gubernator stanu Nebraska


I jeszcze spam tagami:
#karasmierci #usa #nebraska #4konserwy #4kuce #neuropa
xvovx - Zapewne niewielu z was interesuje się tą sprawą, ale w amerykańskim stanie Ne...

źródło: comment_cb9eVPKJrMYCjRQbVac6cIQO0j68E2v5.jpg

Pobierz
  • 3
@xvovx: jednakże to powinno iść z zdecydowaną reformą systemu sprawiedliwości, być ograniczone do całkowicie oczywistych spraw, dobry proces wielokrotnej apelacji itd.
@rfree: w Nebrasce nie wykonują ani nie wydają wyroków śmierci tak masowo jak w Teksasie. ;)

@Hoff: Będą czy nie będą to inna sprawa. Ważne, że w razie czego będzie taka możliwość.