Wpis z mikrobloga

Najskuteczniejszy sposób na bycie szczęśliwym: akcja #3rzeczy na Mirko.
Subiektywny dobrostan jest priorytetem: praktycznie wszystkie nasze działania mają na celu uczynienie nas szczęśliwszymi. Różne dyscypliny, w tym psychologia pozytywna, zajmują się badaniami naukowymi szczęścia i czynników, które mu sprzyjają. Wykazują jednoznacznie, że najlepszą drogą do lepszego samopoczucia jest poczucie wdzięczności. Chcę, abyśmy wspólnie zainicjowali akcję prowadzenia mirkowego dziennika rzeczy, za które jesteśmy wdzięczni - dowiedziono, że takie podejście zwiększa poziom zadowolenia z życia, niezależnie od sytuacji czy wiary w skuteczność metody. Co robimy?

1. Plusujemy ten wpis i obserwujemy tag #3rzeczy.
2. Każdego wieczora dodajemy wpis z tym tagiem, w którym wymieniamy 3 pozytywne rzeczy, które przydarzyły nam się danego dnia. Mogą być to zupełne drobiazgi - to nawet lepiej, bo uczymy się codziennej radości. Dopisujemy, dlaczego się wydarzyły i skupiamy na nich przez chwilę.
3. Przeglądamy regularnie nasze wcześniejsze wpisy.
4. Dla chętnych postaram się o dodatkowe, krótkie i skuteczne ćwiczenia.

Przykładowy wpis:

1. Pyszne śniadanie: wypróbowałem przepis z Wykopu i nauczyłem się, jak smażyć puszyste naleśniki, którymi rozkoszowałem się całe przedpołudnie.
2. Pomoc sąsiadce: pomogłem pani z drugiego piętra wnieść zakupy. Sam wyszedłem z inicjatywą pomocy, otrzymałem szczerze podziękowania i mam na koncie dobry uczynek.
3. Siłownia z kumplem: spotkałem się z dobrym kolegą, udało mi się wykonać dwie serie ze zwiększonym obciążeniem.
#3rzeczy

Pozwalam sobie ten jeden raz zawołać wielu użytkowników, ponieważ krąg osób, które chciałyby czuć się lepiej jest z pewnością szeroki. Zapraszam do dyskusji w komentarzach - wiem, że pomysł wydaje się trywialny i trąci Coelho, ale sęk w tym, że empirycznie wykazano jego skuteczność.

#psychologia #szczescie #ciekawostki #nocnazmiana #nauka
#depresja #smutnazaba #przegryw #tfwnogf #tfwnobf #gorzkiezale
Pobierz AdamZz - Najskuteczniejszy sposób na bycie szczęśliwym: akcja #3rzeczy na Mirko.
Sub...
źródło: comment_XcgBwLQc8mZyq3PXHkHo0ZQyPxDxiJIe.jpg
  • 1