Wpis z mikrobloga

@qwertyu: No niekoniecznie, bo nie mówimy tutaj o odmianie przez liczby, tylko o etymologii konkretnego wyrazu. Źródłosłów wyrazu "wyłącznik" to właśnie "wyłączać". Przecież sobie tego nie wymyśliłam, tylko podałam zasadę pisowni na przykładzie "włączać, bo włącznik", którą nauczyciele języka polskiego sprzedają dzieciakom w szkole podstawowej, tuż obok słynnego: "Naprawdę na pewno piszemy rozdzielnie, naprawdę na pewno piszemy razem!".
@qwertyu: Naprawdę? A to ci dopiero, całe życie w błędzie. Gąszcz/gęsty to wyrazy pokrewne, a błąd twojego przykładu tkwi u jego podstaw, ponieważ źródłosłowem wyrazu "gęsty" jest "gęstwina", a nie podany przez ciebie "gąszcz". Zaś "gąszcz" jest synonimem słowa "gęstwina". Przykład miałby sens, gdybyś zestawił ze sobą "gęsty" i "gęstwina" (wyrazy pochodne), a nie dwa wyrazy pokrewne.
@qwertyu: Długo jeszcze będziesz walczył o to, żeby udowodnić mi mój błąd? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Grząski - gleba. Ugrzęzłem to koniugacja ugrząźć. Ta sama rodzina wyrazów, wspólny rdzeń: "-grzą", ale ponownie różne znaczenie/zastosowanie. No i jak napisał @Yehezkel - "ą" i "ę" są wymienne.
I już mnie nie męcz, poddaję się. ( ͡° ʖ̯ ͡°)