Wpis z mikrobloga

Ej, kumple. 20 lat w Łodzi mieszkam i nigdy nie byłem w Centralu xD To jest ścisłe centrum w #lodz a ja nigdy tam do środka nie wszedłem. Co tam jest w środku? Teleport do Zgierza?
  • 69
  • Odpowiedz
@Choir: A Ty skąd sie urwałeś nagle? Najlepiej zamilcz, jak masz cokolwiek mowić o Mieście Łodzi. Takie komentarze. Jak Twoje sa kwintesencja wielkiego bólu dupy, bo albo zazdrościsz Miasta, ale masz inne problemy.
  • Odpowiedz
@kiszczak: Dla kontrastu - Lizbona i Florencja. Zwłaszcza ta druga warta jest poświecenia czasu na poznanie. Wiadomo, wszędzie można znaleźć gorsze miejsca, ale przyjemniejszego miasta jeszcze nie widziałem.
  • Odpowiedz
@Pikaczu: jeśli kiedyś zastanawiałeś się, skąd starsi ludzie biorą te dziwne ubrania albo rzeczy do domu typu kratki do zlewu, koraliki do drzwi czy inne rozkładane drewniane wieszaki do przedpokoju, to znajdziesz to wszystko w Centralu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@soft1house: Dokładnie. Byłem w zeszłym roku w Berlinie i ogólnie super miasto. Jednakże tak jak Łódź i wszystkie duże miasta ma wiele kontrastów i miejsca gdzie nie ma czym sie zachwycać, delikatnie mówiąc.
  • Odpowiedz
@Pikaczu: Najwięcej o wyglądzie Łodzi mają do powiedzenia osoby, które przez kilkadziesiąt lat czerpią z budżetu centralnego kokosy na remonty własnych miast. Łódź - zwłaszcza po 1989 r. - w porównaniu do innych wielkich polskich miast nie otrzymywała praktycznie nic. W ostatnich latach próbujemy nadrobić stracone dwie dekady i sami coś ugrać (propsy - minister Grabarczyk ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
  • Odpowiedz
Przejedz sie po Europie i swiecie, pozwiedzaj naprawde piekne, wiekowe, historyczne miasta


@Choir: tobie też bym jednak to polecał bo póki co prezentujesz postawę "nie znam się to się wypowiem".

Polskie miasta są mocno czyste względem takich jak chociażby Paryż czy obrzeża Londynu. To, że nie mają tylu wiekowych zabytków zawdzięczasz w głównej mierze Niemcom podczas IIWŚ i aliantom. Londyn jest piękny w centrum, Paryż pomimo ogromnego syfu ma swój
  • Odpowiedz
@Choir: Byłem w dużej części europejskich stolic i wielu dużych europejskich miastach. Takiego syfu jak w centrum Paryża, Aten, a szczególnie Rzymu w Polsce nigdy nie widziałem. Całkiem spoko wspominam za to np Belgrad i Sztokholm. W moim odczuciu wiele Polskich miast wyróżnia się bardzo pozytywnie na tle Europy. Nie licząc widocznego wszędzie spadku po socrealiźmie. Tylko, że to już nie jest nasza wina. Także myślę, że te europejskie miasta
  • Odpowiedz
  • 0
@Dakkar: No niby tak, ale na pietrynie jednak masz jakieś lokale, albo nawet przejść się można, kina są, a w Zgierzu to co? Park? To ostatnio jak wieczorem tam wracałem to mnóstwo żuli i dresów było, choć może się zmieniło bo monitoring założyli.
  • Odpowiedz