Wpis z mikrobloga

Ej, kumple. 20 lat w Łodzi mieszkam i nigdy nie byłem w Centralu xD To jest ścisłe centrum w #lodz a ja nigdy tam do środka nie wszedłem. Co tam jest w środku? Teleport do Zgierza?
  • 69
  • Odpowiedz
@Pikaczu: kazde wieksze polskie miasto jest obrzydliwe i wieje #!$%@?, ale Lodz to jest po prostu kwintesencja syfu, brudu, upadku, obskurnosci i rozpaczy. Taki Walbrzych z tramwajami. Wolalbym mieszkac w jakichs brazylijskich slumsach niz spedzic tam choc tydzien. A powodow mojego wyjazdu bylo chyba jednak troszke wiecej niz "bol dupy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Choir: Kolejny, który czerpie przyjemność z powielania stereotypów o Łodzi, ale spoko. Dla osób, których zdolności poznawcze są mocno ograniczone to normalka. Łatwiej im jest powielać #!$%@? i nieoparte na faktach, ale wydające się im prawdziwe #popularneopinie, niż wytężyć umysł i samemu skonfrontować rzeczywistość z własnymi uprzedzeniami. Trzymaj się bro! Może kiedyś z Tego wyjdziesz i nie będziesz podążał w nurcie, bo tak wygodniej. Długa droga przed
  • Odpowiedz
@Pikaczu: jak chcesz kupuc dobre buty, ewentualnie koszule czy porcelane i zastawe to idziesz do centralu. Jak wystarczaja Ci szmaty z sieciowych butikow i chinskie badziewie to idziesz do galerii albo manu. Ot i cała zagadka Centralu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pacula: ale o czym ty #!$%@?? xD Przejedz sie po Europie i swiecie, pozwiedzaj naprawde piekne, wiekowe, historyczne miasta, a potem wroc sobie do tej swojej szarej dziury na #!$%@? i stwierdz, ze ma jakiekolwiek walory piekna, panie alternatywny. Brzydkie miasto bedzie brzydkim miastem niezaleznie od tego, ile razy napiszesz, ze tak nie jest. Moze w porownaniu do innych polskich #!$%@? jest ladne, ale co to w ogole za skala?
  • Odpowiedz
@Choir: a wg mnie w dupie byłeś i g... widziałeś :) pewnie nawet nie byłeś w Łodzi ostatnimi czasy. Jak mają dobrze mówić o Polsce skoro sami o niej źle mówimy. Wg mnie Polska jest piękna (Łódź też - ze względu na jej przemysłową historię).
  • Odpowiedz
@Choir: Łódź nie jest zbyt piękna, ale zobacz sobie na większe niemieckie miasta. Nie sprzątają bezdomnych, leżą razem z całym swoim dobytkiem na głównych ulicach miasta, w samym centrum #!$%@? szczochami gorzej niż w toi toiu na woodstocku a w ogródkach knajp biegają często szczury i nikt się tym za bardzo nie przejmuje. Każde polskie miasto jest bardziej zadbane w tych aspektach.
  • Odpowiedz
@Choir: W dupie byłes , gówno widziałeś. Łódź przechodzi najwięszy remont i uliczny i kamieniczny od 50 lat. Remontuje sie wszystko. Od osiedli i zwykłych bloków po kamienice.
Jeszcze z 5 lat nagle się okaże : ojej jak tu ładnie w Łodzi macie.
  • Odpowiedz
@soft1house: Nie licz na to.
Jak taki se do łba wbije jedyną prawilną wizję świata, to będzie się jej trzymał do końca,
nawet jeśli fakty będą temu przeczyć. Takie coś ma nawet nazwę w psychologii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Choir: No to dajesz te piękne europejskie miasta. Ja wymienię te które poznałem osobiście:
Paryż- wystarczy skręcić w zła uliczkę, by trafić na taki syf, że głowa mała
Londyn- oprócz ścisłego centrum zwykle miasto z dzielnicami ładnymi, jak i slumsami
Berlin- wszechobecna patologia
Amsterdam- to samo
Rzym- jest całkiem niezły. Jednak już np. Neapol to #!$%@? przesada.
Jakie konkretnie wiekowe, europejskie miasta miałeś na myśli?
  • Odpowiedz