Wpis z mikrobloga

Ktoś kiedyś zrobił transakcję w cinkciarzu i nie wypełnił jej?
Się zastanawiam, bo jebłem się, i wpisałem że chcę wpłacić 85 euro zamiast 20 euro.. Nie wpłacę tyle, mogą mnie pogilgać. I teraz, bo niby jest taki fajny tekst to prawej:

Kliknięcie przycisku Realizacja stanowi wiążące zawarcie transakcji. Jeżeli transakcja nie zostanie przez Ciebie zrealizowana, Cinkciarz.pl, zgodnie z regulaminem, ma prawo do naliczenia opłaty za odstąpienie od realizacji transakcji.


Super! Dzięki za info gdzieś po prawej..
Dalej na FAQ mam:


Pytanie:

Jakie są konsekwencje niezrealizowania zawartej transakcji?

Odpowiedź:

W przypadku niezrealizowania zawartej transakcji (braku wpłaty) CINKCIARZ.PL ma prawo do naliczenia kary umownej w wysokości 10% wartości transakcji (patrz Regulamin kantoru » paragraf 6, punkt 1, podpunkt c oraz punkt 2).


Swoją droga, nie wiem do którego regulaminu tu się odnoszą: https://cinkciarz.pl/kantor/regulamin zakładałem że najnowszy i no co.. chyba nie umiem ich czytać bo nie widzę.
Ale najważniejsze pytanie!
Ledwo co założyłem sobie tam konto. Nic nigdzie nie podpisywałem, przyszła karta do mnie, podałem tylko jakieś dane. Osobowe, czyjekolwiek mogłem. Zero autoryzacji, czy oni moga mi teraz jakkolwiek czymś zagrozić? Zakładam, że gdybym miał tam kase, to by mogli mi wciągnąć ją, bo oni by ją posiadali, ale tak nie mają żadnej. Wezwą mnie do zapłaty przez sąd?
#cinkciarz #prawo #kiciochpyta
  • 5
Hah, bo nie wymienia się w takich kantorach jak cinkciarz. Wiadomo, że to jest gigant, dla którego klient jest tylko cyferką, mróweczką. W dodatku mają bardzo słabe kursy. W tej chwili warto się zainteresować ich konkurencją bo często te mniejsze kantory mają lepsze kursy i obsługę niż wielkie kantory typu cinkciarz czy walutomat. Ja wymieniam w KantorEkspert.pl i jestem bardzo zadowolony.