Wpis z mikrobloga

  • 11
Jak spać mniej? W dni wolne od pracy potrafię spać po 12 godzin i później po prostu jestem zmęczony. Nie umiem nawet wstać z budzikiem bo mam tak twardy sen. Nastawiam po 3-4 budziki z rzędu a jak już się obudzę to cud jeśli wstanę z łóżka bez próbowania ponownego uśnięcia.
Nawet nie wiecie jak ja zazdroszczę ludziom którzy potrafią wstać o np. 6:00 żeby iść pobiegać czy cokolwiek. Chcialbym umiec wstac o 8:00 bez problemu zamiast budzic sie z trudem o 12-15.

#psychologia #sen #zdrowie #mikrokoksy bo wy podobno o sen dbacie
  • 19
  • Odpowiedz
@Pikaczu: Myślę, że warto zagłębić się w temat zdrowego odżywiania jeżeli faktycznie tak długo śpisz, ja śpię po 6h(weekend 8h) + 30 min drzemka w dzień po treningu i dobrze się czuje cały czas : ) Jak gorzej jadłem i nic nie trenowałem/często zarywałem nocki to sypiałem po 10/12h
  • Odpowiedz
@Pikaczu: a jak wstajesz do pracy? Wstajesz bo musisz, czyli potrafisz tylko Ci się nie chce. Moją metodą jest budzik daleko od łóżka - budzik gra coraz głośniej przez kilka minut, w końcu mnie obudzi. Wstaję i drzemka - budzik zostaje gdzie jest. Każda drzemka jest coraz krótsza, ostatecznie jak wstajesz co minutę do szafki 10 metrów dalej to się wkurzysz i wstaniesz.
  • Odpowiedz
@Pikaczu:
1. nie zasłaniaj okien na noc- powinno być jasno w pokoju.
2. otwieraj okna na noc, żeby było więcej świeżego powietrza
3. zdrowa dieta, tak jak ktoś napisał wcześniej. Nie jedz dużo przed snem.
  • Odpowiedz
@pw1: no właśnie przeciwnie.... mózg ma się dostosować do naturalnego rytmu dobowego... jeśli za oknem jest jasno, a w pokoju ciemno, to kolega będzie dłużej spał i z trudem będzie się budził.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pikaczu: z obserwacji moich i znajomych oraz nawet mojej ostatniej wizyty w szpitalu. Najlepiej spypiam kładąc się o 23 albo nawet przed. Podobno dużo daje kiedy spisz o godzinie 2 i 3 i spisz juz od jakiegoś czasu wiec wkraczasz w fazę jakiegoś tam twardego snu
Nie znam. Się na tym. Widzę po sobie ze jak zasne 22;50 to o 8 wstanę bez problemu, a jak zasne o 1 to o
  • Odpowiedz
  • 0
,
@Pikaczu: w szpitalu właśnie tak sypialem i bezcenne uczucie wstawania o 8 ze świadomością ze jestem wyspany, umysł chłonny, oczy się nie kleja, pierwsze co to nie idę po kawe
  • Odpowiedz
@Pikaczu: Sleep for android - appka na androida w której możesz ustawić budzenie tagiem nfc lub kodem qr. Skanujesz sobie kod kreskowy mydła na umywalce i to jest jedyna opcja żeby wyłączyć budzik. Na mnie dizała
  • Odpowiedz
Ja w szpitalu usypiałem około północy i wstawałem o 6 rano wyspany jak nigdy. Myślę, że dużo zależy od odżywiania się, teraz jem często na noc i budzę się nieprzytomny.
  • Odpowiedz
@Pikaczu: Sam staram się poprawić ten aspekt u siebie - może przyjmij do wiadomości, że spanie powyżej 9h to błąd? Mnie boli głowa po takim długim odpoczynku, czuję się jak na kacu cały dzień - trzeba po prostu zmusić się do wstawania szybciej i tyle - ustaw sobie lekarza, pobór krwi, umów się z kimś na 8:00, może być fryzjer - zobaczysz jaka satysfakcja potem z rannego załatwiania "sprawunków" ;)
  • Odpowiedz
@Pikaczu: zależy, o której zasypiasz. Organizm człowieka jest tak przystosowany, że wydziela melatoninę (która pomaga spać), kiedy robi się ciemno, a kortyzol (który przeszkadza spać), kiedy jasno. Jeśli będziesz kładł się spać kiedy jest ciemno i nie będziesz przy tym zasłaniał okna, światło słoneczne powinno podnieść w Twoim organiźmie kortyzol, przez co Twój sen straci na jakości :P i łatwiej będzie Ci się dobudzić.

Poza tym niektórzy mogą po prostu potrzebować
  • Odpowiedz
@13czarnychkotow:

Poza tym niektórzy mogą po prostu potrzebować więcej snu, może Tobie akurat trzeba 10 godzin i kiedy nie wysypiasz się w dni robocze, organizm próbuje sobie odbić to w weekend


Dokładnie. Też właśnie miałem pisać, że trzeba wziąć taką możliwość pod uwagę.
  • Odpowiedz