Wpis z mikrobloga

Orientuje się ktoś czy jest jakaś aplikacją na ios która włącza bluetooth tylko gdy w pobliżu będzie konkretne urządzenie?

Chciałbym aby bluetooth uruchamiał się tylko w samochodzie.

Wiem, że to trochę nielogiczne bo jak ma wykryć urządzenie skoro bluetooth jest wyłączony ale może jednak. :)

#ios #apple #smartfon
  • 14
@dosiek99: jak masz, to mozesz sobie ustawić proste gesty do włączania/wyłączania bt. Ja np mam włączanie latarki przez 2x sleep/power. Tagi NFC tez by były dobre, jak napisał @kmicolo, ale sam posiadam LG z takim bajerem i nie korzystam. Tzn korzystałem przez 2 dni.
@dosiek99: Jeśli przy okazji wsiadania do auta podłączasz telefon do ładowarki to możesz w activatorze dopisać akcję żeby włączał się bluetooth a po odłączeniu zasilania się wyłączał. Trochę dookoła sposób ale skuteczny.
@lozik: Raczej nie będzie mi się chciało go za każdym razem podłączać, poza tym aktywował by się zawsze podczas ładowania w dowolnym miejscu, ale dzięki za opcję :)
@lozik: Moja bateria w 5S jest nieco gorsza niż w Waszych 6, także chciałem znaleźć jakieś rozwiązanie, ale chyba nie ma co kombinować i faktycznie zostawię włączony na stałe.