Wpis z mikrobloga

Z cyklu złote myśli Kukiza. To jak ciastkowcy 3,9 % dodatkowego podatku i bierzcie kredyty - nieważne na jakich warunkach

Trzeba zmienić cały system bankowy. Sytuacja frankowiczów jest taka sama jak zlotówkowiczów. Jedni i drudzy padli ofiarą braku nadzoru finansowego, który działa w interesie obywatelskim. Nadzór finansowy powinien był dopilnować, żeby kredyt we frankach nie był spekulacją, a kredyt w złotówkach, który ja wziąłem, nie był lichwą. Trzymam kciuki za panią Szydło, żeby udało się jej ustalić podatek dla banków i żeby przesunęła przecinek w prawo....

To akurat bardzo mi się podoba. Ja w tym podatku od banków, przewidzianym na 0,39 proc., przesunąłbym jeszcze przecinek w prawą stronę....

#neuropa #kukiz #4cookies #4konserwy #polityka #korwin
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ediz4: Wielka krzywda bankom się nie stanie. Niektóre podatki trzeba wprowadzić, szczególnie tym co ich nie płacą, a zyski wywożą. Niektóre trzeba zlikwidować np. zapowiedziana likwidacja pit i cit. Przede wszystkim trzeba uprościć prawo podatkowe, żeby miśki nie musiały zatrudniać masy księgowych.
  • Odpowiedz
@ex-03: No właśnie. Kolejny przykład że za problem się bierze od d--y strony. Zamiast zmienić prawo podatkowe żeby nie było wałków to się wpieprza podatek który w większości zostanie przerzucony na klientów. Pan Kukiz oczywiście na każdym kroku mówi że się nie zna ale tutaj proponuje 10x taki jak proponuje PIs.
  • Odpowiedz
@ediz4: Główny cel Kukiza to właśnie uprościć prawo podatkowe, tutaj wypowiedział się na temat pomysłu pisu. Czepiasz się, dla samego faktu czepiania. Ale jak to powiedziała jedna osoba, ze sztabu Korwina(info od Ziemkiewicza): "jak nie będzie koalicji, będziemy w Kukiza n---------ć". Brawo.
  • Odpowiedz
@ex-03: Główny cel Kukiza to JOW-y a nie żadne uproszczenie systemu. Na tym bazuje bo myśli że za dotknięciem czarodziejskiej różdżki rozwiążą się wszystkie problemy jak je wprowadzi.
  • Odpowiedz