Wpis z mikrobloga

Jak wiadomo, ludzie, którzy odrzucą wiarę chrześcijańską, którą poznali, są nieodwracalnie potępieni (por. List do Hebrajczyków).
Wiedząc, że istnieje znaczne ryzyko, że dziecko ochrzczone i idące do komunii skaże się ateizmem na wieczne potępienie, czy moralne jest chrzcić dzieci?
Jeśli dziecko nie będzie ochrzczone, to dzięki dobremu postępowaniu może uniknąć piekła nawet gdy będzie ateistą.
Z kolei jeśli odrzuci wiarę, piekło jest pewne, niezależnie co by zrobiło.
#chrzescijanstwo #religia
  • 14
  • Odpowiedz
  • 2
PS. Celibat jest oczywiście najlepszym wyborem dla chrześcijanina, bo w przeciwieństwie do antykoncepcji nie jest grzechem, a płodzenie dzieci jest obarczone olbrzymim ryzykiem wiecznego potępienia dla nich.
  • Odpowiedz
którzy odrzucą wiarę chrześcijańską, którą poznali


@Ginden: to w sumie dość niejednoznaczne pojęcie. Podejrzewam, że człowiek, który odrzucił chrześcijaństwo, a potem się nawrócił, będzie twierdził, że wcześniej znał swoją wiarę tylko powierzchownie, a potem dopiero zrozumiał, poznał ją naprawdę.
Kiedyś nawet czytałem biografię człowieka, który przeszedł drogę od anglikanizmu, przez okultyzm i nazizm do katolicyzmu. I twierdził mniej więcej to, co napisałem wyżej.

Ale nie jestem teologiem i nie wiem, czy
  • Odpowiedz
@Ginden: Podawaj od razu cytat, na którym się opierasz.

Poza tym już nie skomentuję sensowności takich dywagacji, czemu to ma służyć, co ma udowodnić? Że lepiej nie chrzcić? XD
  • Odpowiedz
  • 3
@mlodosc: Oczywiście, lepiej nie chrzcić.
Osoby nieochrzczone będą rozliczane tylko z uczynków, ochrzczone mogą popełnić cały katalog innych grzechów, w tym jeden grzech skazujący nieodwołalnie na piekło - odrzucenie wiary.
  • Odpowiedz
@Ginden: niemoralne jest potępianie kogoś (i to na wieczność) za odrzucenie wiary. Jest to zwykła dyskryminacja na tle religijnym i Bóg powinien się wstydzić za bycie takim faszystą.
  • Odpowiedz
@Ginden: Jestem pod wrażeniem, to już nie żelazna, a spiżowa logika. Jednym zdaniem tak załatwić dwie największe monoteistyczne religie świata, ach, że nikt na to nie wpadł wcześniej... Szacunek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ginden: Chrzest jest w większej części zobowiązaniem rodzica do wychowania dziecka w wierze. Jeżeli mu jej nie przekażesz, to Ty jako rodzic za to odpowiesz. Jak dziecko nie otrzymało wiary to się też od niej nie odwróci, tak logicznie patrząc
  • Odpowiedz
@Ginden: absoutnie sie zgadzam
@mlodosc: by nie robić w ogóle dziecek
@viruzzet: najlepiej wcaleich nie robić i problem rozwiązany... A nie bo jezusek z bozią kazali sie rozmnażać... #!$%@? w takim razie.
@Kampala: nei czytałem, wiec nie wiem, ale nei sądzisz, ze człowiek o takim rozrzucie, może być szczerze #!$%@?ęty, niczym ci wszyscy przywódcy sekt, co to religie zmieniali jak rekawiczki, tylko że ten akurat przeskoczył na kotolicyzm?
  • Odpowiedz
@Zawsze_Jest_Pora: głupoty piszesz w odpowiedzi do viruzzeta :)

Proponuję zainteresowanym przeczytać ze zrozumieniem rytuał sakramentu małżęństwa, a następnie chrztu :)

Osoby które nie wierzę uważam że nie powinny chrzcić tylko dlatego że tak ładnie, albo bo: "co sąsiedzi powiedzą".
  • Odpowiedz
@Zawsze_Jest_Pora: Nie chcesz to nie "rób", żebyś tylko nie żałował pod koniec swojego życia. Nie chcesz być chrześcijaninem, nie bądź i nie wtryniaj się innym w życie, nie komentuj.

Niby to katolicy mają głosić ewangelię, a jeszcze nie spotkałem takiego, który by mi z buciorami w życie wjeżdżał bez mojego pozwolenia.
  • Odpowiedz
@mlodosc:
Będę się wtryniał, bo nie uważam za etyczne robienie dzieci w ogóle.
Nie wchodzicie z buciorami, bo jesteście słabi, niespójni ideologicznie, a kler jest jeszcze w pewnym stopniu zdegenerowany i reprezentuje różne zewnętrzne grupy interesów. Nie mówiąc już o tym, że macie w swoich fundamentach wypisany kult męczeństwa, więc pasuje wam obecna sytuacja, bycie małym chłopcem, bitym przez sodomitów i muzłumanów.
  • Odpowiedz
Osoby nieochrzczone będą rozliczane tylko z uczynków


@Ginden: To akurat zależy od odłamu chrześcijaństwa. Protestanci uważają, że uczynki są drugorzędne i liczy się wiara. Zatem wg nich co najmniej 70% ludzkości ma prawdopodobnie #!$%@? ;)
  • Odpowiedz