Wpis z mikrobloga

@darck: Nic mi o tym nie wiadomo, aby programista 15k był netto ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Tak samo jak i wcześniejszy 10k nie był.

15k netto, to jest między 21 431,70 zł, a 24 251,05 zł brutto zależnie od miesiąca, aby wyszło tyle na rękę. Takie płace dla programistów w przeliczeniu na złotówki to tylko #zagranico
@szpongiel: @m_dop: @darck: @rfree: Off-topic(nie będę śmiecił): Które mirki z programowania siedzą w NL? Bo się będę przeprowadzał pod koniec sierpnia ze Szkocji do okolic Hagi i nie wiem jeszcze czy będę pracował zdalnie/połowicznie u obecnego pracodawcy, a w międzyczasie może bym już zaczął się za czym rozglądać.

obecnie .Net/C#/ASP/WinForms/SQL/ORACLE/nHibernate i Telerik w olejówce, a wcześniej C#/WPF/MVVM w budownictwie (Revit/Robot/Acad API).

Wdzięczny będę za info.
nie trudno o przejrzystość jak się ma 50 ogłoszeń


@darck: Lepiej mieć 50 porządnych ogłoszeń niż 5000 śmieci o pracy za nie wiadomo ile w młodym dynamicznym zespole ( ͡° ͜ʖ ͡°)
15k netto, to jest między 21 431,70 zł, a 24 251,05 zł brutto zależnie od miesiąca, aby wyszło tyle na rękę. Takie płace dla programistów w przeliczeniu na złotówki to tylko #zagranico

@szpongiel: większość programistów tyle wyciągających nie pracuje na etacie. Duża część nie pracuje też dla Polaków, tylko zdalnie dla Amerykanów.

@szpongiel: to zależy czy jest rynek pracownika czy pracodawcy.
większość programistów tyle wyciągających nie pracuje na etacie. Duża część nie pracuje też dla Polaków, tylko zdalnie dla Amerykanów.


@darck: To zależy od firmy. Akurat mam info z pierwszej ręki, że ogłoszenie które tutaj wrzuciłem dotyczy umów o pracę (niestety).
Szczególnie właśnie dotyczy to firm zagranicznych, które nie kumają, że netto na fakturze to powinna być równowartość pełnego kosztu pracodawcy, a nie pensji brutto.