Wpis z mikrobloga

Słyszałem, że nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego z #warszawa do #bialystok. Kłamstwo i łgarstwo. Wsiadasz w pociąg o 6:40 i już o 14:17 jesteś w stolicy Podlasia! Po drodze masz okazję zobaczyć m.in. Działdowo, Olsztyn, Kętrzyn, Giżycko, Ełk, Mońki. Mówiąc krótko - czeka cię 7,5 h wspaniałej podróży.
#kolej #pkp #niekazdypociagtopkp #smutnaprawda
Pobierz jaunas - Słyszałem, że nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego z #Warszawa do #bi...
źródło: comment_owt51fwb281eQXnvdXnkkvF7KEKDJjZ8.jpg
  • 55
@b__g: @jaunas: jakby ktoś się pytał, to jest to pociąg TLK Warszawa - Olsztyn, z którego w Olsztynie przełączają wagony do pociągu TLK "Pojezierze" Gdynia - Białystok. (w drugą stronę analogicznie: pociąg TLK Olsztyn - Warszawa, do którego przełączają wagony wypięte w Olsztynie z pociągu TLK "Pojezierze" Białystok - Gdynia)
@konradk: Bzdury, bo to co wkleiłeś, to nie jest żadne info, tylko emocjonalny komentarz (plus wylewanie żali o jakimś TGV - to chyba raczej wina TV, że plecie bzdury, a nie PLK, która modernizuje trasę na 160 km/h) dotyczący informacji o dwutorowym zamknięciu linii celem przyspieszenia zakończenia I etapu modernizacji. W przyszłych latach będą kolejne etapy, aż do samego Białego.

to właśnie głównie z powodu przejazdów kolejowych z Bstoku do Wawy
@b__g: ze względu na buga w systemie sprzedaży biletów: równe 30,00 złotych, bo na połączenie bezpośrednie oferuje bilet relacyjny (tak jakby był to pociąg jadący przez Małkinię Czyżewo Łapy)
@potrzebie: jak wyglada czas podrozy? wiecej / mniej niz 3h?
Jezeli tak to gra nie warta swieczki, bo w 3h dojade plusbusem nie dosc ze taniej to jeszcze w nieporownywalnie lepszych warunkach.
@jaunas: O, jeszcze niedawno był Tour de Pologne: Katowice->Warszawa->Białystok->Giżycko->Olsztyn->Gdańsk. To dopiero był fun jechać nim z Warszawy nad morze. ;)

W sumie dawno nie jechałem pociągiem, bo BlaBla Car bardziej się opłaca (a zwłaszcza jak ktoś nie ma zniżek studenckich).
@jaunas: z własnego doświadczenia (kobieta studiuje w wwa ja w bialymstoku), na obecna chwile najszybciej i najtaniej odcinek warszawa - bialystok i na odwrot, pokonamy albo prywatnym autem, albo autobusem pkp intercity. Przewidywany czas polaczenia to 3h jednak, autobus na miejscu prawie za kazdym razem jest szybciej o prawie pol godziny (wszystko zalezy od korkow w stolycy). Bilet z legitymacja studencka kosztuje 15zl.
@Sienaq: Zazwyczaj mam okazję korzystać w długie weekendy, albo przed/po świętach. Wygląda to tak, że stoi na przystanku multum ludzi. Konduktor pytany o to, ile będzie podstawionych autobusów, odpowiada "nie wiem". Ludzie się pchają do wejścia jak bydło - nic dziwnego, skoro nie mają pewności, czy się znajdzie dla nich miejsce. Autobusy czasami pozostawiają wiele do życzenia.
Inaczej to wygląda w mniej obłożone dni. Wtedy rzeczywiście jest elegancko i kulturalnie.