Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki. Jak nauczyć się programować? Umiem podstawy C++ i nie wiem co robić dalej. chciałbym wyjść wreszcie z piwnicy ale najpierw muszę wyjść z konsoli. Jakieś rady? Tipy? Co mam zrobić? Nie mam pojęcia bo nie mam chyba predyspozycji żeby klepać kod samemu, ale też nie mam takich by iść na studia. Nie ma też niestety Szkół policealnych programistycznych ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jak ktoś chce pomóc, a nie jest #programista lub #programistaza15k to może zaplusować by podbić i może więcej osób znających się mi pomoże. Dziękuje bardzo.

#cplusplus #java #pascal #programowanie #it #pomoc #jestemnowynawykopieniewiemjaksietaguje
  • 42
  • Odpowiedz
@PanRatel: Poczytaj sobie na temat Qt i sciagnij sobie. Zrob jakas aplikacje okienkowa, nie wiem na poczatek jakis konwerter walut itp. mozesz pobierac aktualne dane ze stronki. Przy robieniu takich aplikacji okienkowych efekty widac natychmiast, wiec to raczej zacheca do tworzenia czegos nowego.
  • Odpowiedz
@kiken: Hmmm wydaje mi się że jest jak najbardziej ok. Nawet mój kolega miał przymus używania jej na studiach więc chyba tym bardziej. Choć więcej mi jednak dało oglądanie filmików na YT
  • Odpowiedz
@PanRatel: Trochę za duży rozrzut moim zdaniem jak na początek. Skup się na jednym języku. Wymyśl sobie jakiś projekt tak sam dla siebie, którego pisanie byłoby dla Ciebie przyjemnością. Nie wiem na ile umiesz już programować, może to być jakaś książka adresowa, czy kalkulator, a jak umiesz już coś więcej to bardzo fajnie napisać jakąś grę w stylu Tetris czy Pac Man. W każdym razie obierz sobie jakiś cel to będzie
  • Odpowiedz
@brodacz: Nie no pronto ze pierw na jednym, moim priorytetem są w sumie języki pod gry komputerowe i telefony. Wiesz może które najlepiej się nadają? (pomijając jave)
  • Odpowiedz
@PanRatel: Pod gry komputerowe? Zależy na jakie platformy masz zamiar pisać i przy użyciu jakich narzędzi. Obecnie strasznie popularne jest Unity w którym pisze się w C#. Można później wyeksportować grę na wszystkie mobilne platformy, chociaż nie wiem dokładnie jak to wygląda bo w Unity tworzyłem trochę ale tylko na PC. Natomiast jeśli chciałbyś pisać aplikacje natywne to Android (czyli de fakto Java) i Objective C albo ewentualnie Swift. Można też
  • Odpowiedz