Wpis z mikrobloga

@droptable: Studiowałem i mieszkałem we Wro 7 lat. Świetne klimatyczne miejsce, które latem pustoszeje, bo studenciaki wyjeżdżają do domu na wakacje:) Mam kumpla, który przeprowadził się z Wro od Wawy i baaardzo żałuje. Wawa jest duża, szybka, przytłaczająca i droga.
A wrocław jest taki jak ta piosenka https://www.youtube.com/watch?v=GCT5nTvUbp8
Cholernie tęsknie za tym miastem. Pozdro Wrocław!
  • Odpowiedz
@droptable: miasto nie korkuje się codziennie (od święta tylko), ze słoikami jest tak samo (ja już nie słoik bo na stałe siedzę we wro praktycznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)- ). Nie mamy metra - ale tramwaje zasuwają nieźle.

PWr i PW mają podobne ciśnienie na naukę i podobne poziomy sprzętu jak i wykształcenia więc to nie ma znaczenia aż takiego.

Ładne kamienice
  • Odpowiedz
@janusznowak01:

miasto nie korkuje się codziennie

Podobnie się korkują. A jak nie ma korków, to po Warszawie lepiej się jeździ.

Nie ma u nas gównoprotestów co tydzień w centrum.

Dotyczy to jednak mniejszości mieszkańców - mieszkałem w 3 róznych miejscach, nigdy nie przeszkodziło w niczym. Jak nie mieszkasz w ścisłym centrum, to widzisz to w TV.

Ładne kamienice i parki - znacznie więcej zieleni w mieście niż w Warszawie.

Zdecydowanie, tutaj
  • Odpowiedz
@OnePeople: Zastanawiam się nad mechatroniką/informatyką/automatyką i robotyką. Niesamowicie trudno jest mi podjąć tą decyzje :/ Nawet jeżeli już przekonam się do informatyki, zostaje jeszcze wybranie wydziału :|
Przy kompie siedzę już bardzo długo, uczyłem sie programować na własną rekę (C++, Java), ale z drugiej strony podoba mi sie wizja stworzenia robota, jakiejś maszyny i zaprogramowania jej. Mimo że nigdy tego nie robiłem, to chyba bym chciał. Boję się też, żeby informatyka
  • Odpowiedz
@droptable: Colego, na WPPT jeśli przetrwasz (a nie jest łatwo) to będziesz miał najlepszy background z tych trzech wydziałów (jedynie na WiZ czasami można pozazdrościć jakiegoś przedmiotu z zakresu programowania (np. w javie) czy cuś, ale jeśli jesteś dość ogarnięty, to na mega luzie nadrobisz to sam).
  • Odpowiedz
@droptable: weź też pod uwagę, że z Wrocławia wszędzie jest daleko i dojazd #!$%@?, a z Warszawy wszędzie tak samo. Jak będziesz miał znajomych w różnych miastach, to Warszawa jest bezpieczniejsza.
  • Odpowiedz
@sambarumba: masz jakieś doświadczenie z informatyką na tych wydziałach? zgłoszę się chyba na obydwa, ale dziwi mnie jednak że WiZ miał większe progi punktowe, mimo tego, że większość ludzi twierdzi, że jest tam o wiele łatwiej
@flejwaflejwaplejapleja: odleglości się dla mnie nie liczą ;p ważne żeby studia były na poziomie
  • Odpowiedz
@droptable: No właśnie dlatego, że jest tam o wiele łatwiej. Cała masa Januszy programistów wannabe atakuje WiZ.
Na WPPT idą ludzie świadomi czego tam się można spodziewać.(nieświadomi też, ale tych po pół roku już nie ma)
Tu masz trochę podkolorowaną reklamę PPT http://prac.im.pwr.wroc.pl/~cichon/Materialy/OD2007.pdf
Ogólnie dużo algorytmów, bezpieczeństwa, kryptografii, kompilatory itd. Jeśli jesteś geekiem i jara cię matematyka + programowanie, krypto, optymalizacja algorytmów itd. to polecam, w przeciwnym razie wybierz coś z
  • Odpowiedz
@droptable: Wrocław to świetne miasto alr pod względem klimatu robi się powoli drugą Warszawką, tylko trochę bardziej lokalną. Masa słoików z okolicznych województw i wiosek. Jeżeli ktoś lubi klimat wilkiego miasta to jak najbardziej Wrocław, jeżeli ktoś jednak szuka spokoju i woli kameralny klimat miasta, nie jara go wielkomiejski zgiełk to Opole tez może być całkiem dobrym wyborem. Typowe akadenickie miasto, cholernie pod studentów, a zarazem tańsze i bardziej kameralne.
  • Odpowiedz