Wpis z mikrobloga

Wczoraj pierwszy raz korzystałem z aplikacji #uber na #android w #trojmiasto . Oczywiście na #ios #windowsphone też jest :)
Polecam mirki ten sposob na krótkie #podroze :) Zajebista sprawa.. Wszystko szybko i przyjemnie... No i satysfkacja z okpienia tego idiotycznego systemu: zadnych kas fiskalnych itp. Także polecam #jkm #korwin

#taxi #sopot #gdynia #gdansk
źródło: comment_QIKp0Qw7Ob4gRkMvO1uopJHfTy20gy3Z.jpg
  • 34
A ja mam takie pytanie:
- skoro kierowcą Ubera może być w sumie każdy,
- przejazd opłacam kartą (a tak naprawdę to samo się opłaca bo Uber pobiera sobie sam kasę z karty),
- kierowca nie daje mi żadnego paragonu, czy innego potwierdzenia
To istnieje możliwość taka, że Uber naliczy sobie ile chce, pobierze kasy ile chce.... i jak mam niby udowodnić, że było inaczej?
Nie piszę tego by jechać po Uberze
No i satysfkacja z okpienia tego idiotycznego systemu: zadnych kas fiskalnych itp

@lxxxxxxl: Lel, przecież płacisz kartą, gdzie tu okpienie systemu? (tak, wiem, ten przejazd był za 0) Już prędzej okpisz jadąc taksówką, gdzie często nie dają paragonów.
a we francji taksówkarze palą opony z powodu #uber - według relacji @shogun1978


@jooj: Żeby tylko. Rzucają pustakami z mostu w auta które uważają za auta jeżdżące dla Ubera, podpalili inne auto itp. Ja tam bym jeździł Uberem dla samego bólu dupy tych idiotów niszczących czyjąś własność xD

https://www.youtube.com/watch?v=gTAY1BQPdJs

https://www.youtube.com/watch?v=L1C4fgYoVlA
@Radbard: istnieje mozliwosc, ale zamiast paragonu na mejla ci przychodzi trasa ktora przejechales wycena itd, tak jak na screenie powyzej, wiec jak bedziesz pijany wracal to i tak nastepnego dnia sobie mozesz trase przejrzec i zweryfikowac.
@Kwilos: Ale to są wyliczenia UBERA, jak i zapis trasy... które wcale nie muszą się pokrywać ze stanem faktycznym.
Przykład:
- trasa, którą jadę (na trzeźwo, by nie było) to równe 10km
- zadowolony wysiadam pod domem i żegnam się z miłym kierowcą Ubera
- na maila dostaję trasę wyliczoną na 15km i informację, że z mojego konta ściągnięto kasę za 15km
- brak paragonu/FV, brak taksometru
- jak, do cholery,
kosztem braku pewności i wymogu zaufania do systemu masz niższą cenę


@Sieloo: Ośmielę się zaprzeczyć - ta cena może się okazać nie tylko nie niższa a sporo wyższa.
W przypadku normalnej taksówki płacę kasą na miejscu - a tu kasa ściągana jest bez mojego nadzoru z konta, a wysokość tej opłaty jest ustanawiana nie prze ze mnie i nie mam na to wpływu - to nie jest brak zaufania - to
@Radbard: do taksówek mam jeszcze wiekszy brak zaufania. Nie raz czytałem lub widziałem w telewizji jak taksówkarze specjalnie wydłużają trasy lub kłamią obcokrajowców co do ceny za kilometr. Mówili np. Że cena za kilometr to jeden trzydzieści co według nich oznaczało 1kilometr za 30 zł a nie 1,30zl. Na cenie za kilometr oraz trasie Uber cie nie oszuka, bo dostajesz na maila trasę z GPS z fakturą. Kiedyś jechałem w Krakowie
Bardziej ufam uberowi niż taksówkarzom ;)


@Patres: To jest Twoje osobiste zdanie - do którego masz oczywiście prawo i nic mi do tego ;)
Mnie interesuje konkretna odpowiedź, jak reklamować (skutecznie) zawyżony przejazd.


Na cenie za kilometr oraz trasie Uber cie nie oszuka, bo dostajesz na maila trasę z GPS


Trasę na maila to Ci mogę podać i z Honolulu - nie jest to żaden dowód, że to Ty tam osobiście
@Radbard: chargeback - wtedy na usługodawcy ciąży udowodnienie, że pobrana opłata jest poprawna. Przecież kartą płaci się w wielu miejscach, chociażby w hotelach często jest tak, że hotel robi blokadę określonej kwoty np. 100 eur i z tej kwoty przy wymeldowaniu jest pobierana kwota np. za minibarek i taki hotel też mógłby obciążyć Ci kartę za cały mini barek, nawet jakbyś nic z niego nie ruszył, ale jakoś tego nie robi.
@Radbard: Gościu jakie ty masz problemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Już Ci koledzy przedstawili. Uber nie jest w grze, żeby każdego przewieźć raz, #!$%@?ć, i zarobić 5 zł więcej. Stałą usługą dobrej jakości zarobią dużo więcej. Sami sobie w kolano strzelać nie będą. A jeśli wysiliłbyś się na sekundę zamiast klepać teorie spiskowe o złym Uberze, to znalazłbyś sporo informacji na temat tego jak honorują wszelkie reklamacje
Gościu jakie ty masz problemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Już Ci koledzy przedstawili. Uber nie jest w grze, żeby każdego przewieźć raz, #!$%@?ć, i zarobić 5 zł więcej.


@p4wl: Problem mam taki, że nie lubię zezwalać komukolwiek na rządzenie moimi pieniędzmi.
A czy to będzie Uber, Sruber, czy hotel w Pścimiu Dolnym ma znaczenie drugorzędne - piszę w temacie o Uberze bo w przypadku Ubera jest ten
@Radbard: to co wyżej już Ci napisali, chargeback. Jeśli nie wystarczy Ci to i to, to jeździj ze złotówami, nikt Cię na siłę do ubera wpychał nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ciekaw jestem jak tam Twoje super regulacje jak wsiądziesz do jednej z tych gdzie za km jest 50 zł, i tyle samo za "trzaśnięcie drzwami" ( ͡ ͜ʖ ͡)
Ciekaw jestem jak tam Twoje super regulacje jak wsiądziesz do jednej z tych gdzie za km jest 50 zł, i tyle samo za "trzaśnięcie drzwami"


@p4wl: Dość sporo się najeździłem taksówkami - jakoś nigdy mnie to nie spotkało, wystarczy czytać ZE ZROZUMIENIEM cennik.
A że ludzie zapominają o myśleniu i po prostu wsiadają w pierwsze lepsze auto pod dworcem, które (w ich mnie mniemaniu) jest zwykłą taksówką... to już nie mój
@p4wl: Tatę mam ślusarza, ale jak będę w rodzinnych stronach to pozdrowię.
Bawią mnie osoby takie jak ty - skoro odważyłem się skrytykować Ubera (a przecież to jest takie super) na pewno jestem powiązany z taksówkarzami.... gratuluję dedukcji, jak byś czytał ze zrozumieniem to byś wydedukował, że sam Uber to tylko przykład na jakim oparłem problem ryzyka podawania danych swojej karty płatniczej obcym firmom.

Osobiście nienawidzę taksówek - każdych, bez względu
@Radbard: Człowieku #!$%@?, co ty #!$%@?. Gwarancję ceny daje ci aplikacja Ubera, która nalicza opłatę w oparciu o czas i trasę mierzoną przez GPS. Więc trasa policzona to będzie zawsze trasa którą jechałeś, co sam możesz sobie zawsze sprawdzić i skontrolować w swoim telefonie. A jak kierowca pojedzie naokoło, nie tak jak mówi nawigacja, albo cokolwiek ci się nie spodoba to dajesz mu ocenę 1 i zgłaszasz ten fakt do Ubera
Gwarancję ceny daje ci aplikacja Ubera


@Jah00: Jak już chcesz mnie #!$%@?ć i uważasz, że masz za co - to wysil się i choć przeczytaj WSZYSTKIE moje wypowiedzi w danym temacie.
Uber to tylko przykład - przykład firmy, która już na wstępie, przy rejestracji, wymaga podania swoich danych karty kredytowej na tacy, firmy której w założeniu mam zaufać, że nagle z mojego konta zamiast 20zł nie zniknie 2000zł. A co mam
@Radbard: Niestety nie mam czasu wszystkiego czytać. Tu nie chodzi o jakąś korporację Uber. Chodzi o wolność. To jak internet, jak google, jak bitcoin. To wywraca ten zgniły system do góry nogami. To szansa na polepszenie naszego życia w sposób niewyobrażalny. Dlatego zawsze będę wspierał takie technologie i dlatego tak ostro reaguję jak ktoś mówi bzdury na ten temat. Rozumiem twoje obawy. Tak powinieneś je mieć. Innowacje zawsze niosą ze sobą
Tu nie chodzi o jakąś korporację Uber. Chodzi o wolność. To jak internet,jak google


@Jah00: Dobra, teraz mam pewność, że się nie dogadamy - skoro ty firmę która szpieguje wszem i wobec (a ostatnio nawet włącza sobie mikrofony "przy okazji" korzystania z Chrome) nazywasz wolnością to ja odpadam - najwyraźniej mamy zupełnie inne odczucia i pojmowanie słowa wolność.
Ale dziękuję za odpowiedź - pozdrawiam ;)
@Radbard: Specjalnie napisałem o google, mając to właśnie na uwadze o czym piszesz. Niestety nie zrozumiałeś. Wolność polega na tym, że każdy może założyć firmę jaką chce, wtedy jest dużo firm i każdy może potem wybrać taką jaką lubi. Wczoraj google było super, a dziś może być znienawidzone. Ale to nie ma znaczenia, bo zaraz pojawi się lepsza firma, a zawsze wygra ta firma, która zadowoli ludzi.