Wpis z mikrobloga

@Existanza: Mama mi Fak zawsze kazała, ale nie musiałam go jeść potem xD Albo zakaz kładzenia chleba w mało odpowiednim miejscu dla chleba, np. na podłodze. Motywowane zawsze: Pan Jezus dzielił się chlebkiem, więc trzeba szanować chlebek. xD
@obrotowy: Pracy #!$%@?? Podnoszenie chleba? Głupie #!$%@?. Mam #!$%@? szacunek podniosę chleb. #!$%@? mnie taka dokładność o drobnostki tylko po to żeby pokazac innym co to nie ja, wyższa kultura człowieka bo mam szacunek do pracy i podniosę kromkę chleba ;__;
@obrotowy: Są też niewierzący którzy nie za bardzo mają powód żeby tak robić. Jak kto chce. #!$%@? mam w sumie jak ktoś tak chce robić to ok, gorzej kiedy wymaga tego od innych, to się głównie tyczy dzieci. Rozumiem swoje tak wychowywać ale pouczać obce to nie.
@Existanza: Tradycja ta wynikała z dwóch rzeczy:
1. Kiedyś na chlebie był krzyż i przed "napoczęciem" chleba również robiło się symboliczny krzyż na odwrocie chleba ponieważ to dar boży
2. Jest to wyraz szacunku do pracy ludzkiej i niejako poszanowanie tego że ten chleb jest. Związane jest to z naszą historią w której z zasady było dość biedne.
Może nawet dla beki nauczę tego dzieci. Ale najpierw nauczę je odróżniać chleb od jakichś tam marketowych chemicznych, dmuchanych produktów.