Wpis z mikrobloga

@imo0mfg: @Jubei: Ja #!$%@?ę. Ludzie wymyślają problemy. Właśnie przez dopuszczenie emalii do kontaktu z żywnością niektórzy ludzie wykorzystywali pralki Franie do robienia zacieru na bimber.

Na szybko znalazłem emalię z atestem PZH. Podejrzewam, że bez problemu można znaleźć więcej takich:
KLIK
@Westert: po pierwsze - co? xD Jaką #!$%@? emalię? Na #!$%@? mi wklejasz jakąś farbę? WTF?

po drugie, to jednak w tych czasach obowiązują jakieś normy i pojemniki jak z załączonego obrazka już nie są czymś luksusowym, tylko zwyczajnie normalnym. Kawa w wiadrze to dno i metr mułu. W środowisku szpitalnym ni #!$%@? bym się takiej brei z dostępem do wszystkich charczących zdechlaków po drodze nie napił. Idź czarować rzeczywistość gdzieś
Pobierz Jubei - @Westert: po pierwsze - co? xD Jaką #!$%@? emalię? Na #!$%@? mi wklejasz jaką...
źródło: comment_X21FsjxhDjRc3AvSsZ1RK3QIxZgkWHD3.jpg
@Jubei: Moja wina. Spieszyłem się z odpowiedzią. Chodziło mi o naczynia emaliowane i za szybko przykleiłem link bez wyjaśnienia.

po drugie, to jednak w tych czasach obowiązują jakieś normy


PN- 82/M-77301 Sprzęt gospodarstwa domowego. Naczynia z blachy stalowej emaliowane. Ogólne wymagania i badania. Nie wiem jak przekłada się ta norma na wykorzystanie takich naczyń w żywieniu zbiorowym w szpitalach, podejrzewam, że też nie byłoby to problemem. Wątpię też by norma określała
@Westert: normy w sensie umownym. Po prostu dużo estetyczniej, higieniczniej i po ludzku bezpieczniej jest w warunkach szpitalnych transportować i serwować płyny i pokarm w pojemnikach zamkniętych. Czego Ty nie rozumiesz?

Ją nie neguję nawet na sekundę właściwości wiadra emaliowanego. Po prostu moim zdaniem zwyczajnie chamsko to wygląda podane w ten sposób.