Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirkowny, juz niedlugo bedzie czas podjac jeden z powazniejszych wyborow w moim zyciu, czyli wybrac kierunek studiow. Od razu mowie, ze w #krakow. Bralem pod uwage #agh i nastepujace kierunki:
1. #informatyka czysta, nie stosowana (dotychczas z informatyka nie mialem wlasciwie nic wspolego)
2. mikroelektronika w medycynie i technice (nowy kierunek dopiero rok temu otwarty) ale tutaj nie mam kompletbie doswiadczenia praktycnego i to mnie najbardziej martwi
3. #matematyka stosowana

No i tutaj pojawia sie pytanie co wybrac, dlaczego itp. Moze ktos studiuje, zna kogos kto studiuje, jakies wady zalety tych kierunkow. Moze jeszcze cos innego godnego zainteresowania?

#studbaza #matura #studia
  • 16
  • Odpowiedz
@SprzedamPlusa: Po 1 znam 3 osoby z inf stosowanej na WIMiIPie #agh O wiele łatwiej się dostać niż na inną, ale trzeba samemu "ogarniać" programowanie+masz sporo przedmiotów związanych z metalami, co bywa upierdliwe. Chwalą sobie łatwość dostania się i papierek na koniec (życie weryfikuje czy się obijałeś).
  • Odpowiedz
@SprzedamPlusa: Tylko i wyłącznie informatyka z tych trzech, matma jest bez sensu - brak perspektyw po niej, mikroelektronika jesli nie jestes po technikum i nie miałeś praktyki to będzie Ci niewątpliwi cięzko. Żeby bylo śmieszniej to jakbyś zapytał dziś absolwentów elektroniki czy robotyki z wydziału samogłosek czym sie dzisiaj trudnia to sądzę, że z 70% z nich po prostu klepie kod, a to bardzo pokrewne kierunki z tym nowym co tutaj
  • Odpowiedz
@prusi: bardzo niesprecyzowane.,za bardzo nawet. skończyłem LO. było fajnie, matma była okej, dość łatwa. z fizyką też nire było jakiejś totalnej tragredii. no ale studia to zupełnie inna bajka...
  • Odpowiedz
@SprzedamPlusa: jeśli chcesz robić coś ciekawego to idź na 2, ale będziesz musiał ostro #!$%@?ć. jeśli chcesz mieć stały dostęp hajsiwa to 3 - douczysz się podstaw finansów pójdziesz do korpo i będziesz mieć stabilną pracę, nie kokosy, ale też nie ma na co narzekać. jeśli masz pomysł na siebie, nie liczysz jedynie na studia i kręci cię programowanie to 1, choć też może być dość ciężko. bez pomysłu na siebie
  • Odpowiedz
@SprzedamPlusa: OK 3000netto. szczerze? jesli dasz rade i czujesz, ze Cie to interesuje to WEZ informatyke. Mam znajomych programistow, studia daly im papier uczyli sie sami i nie znam zadnego ktory by w PL mial mniej niz 5000 (rocznik 1986 i 1987) aaaa i oczywiscie firmy na Zachodzie.
  • Odpowiedz
@SprzedamPlusa: Tak :) Miałem kumpla na Matematyce i się wkurzał jak na jego kierunek mówili Matematyka Stosowana :P
Ogólnie to nie polecam tego kierunku. Stosunek nauki do zarobków jest średni. Lepiej wybrać informatykę.
  • Odpowiedz