Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody

hot-hatch lub prawie-hot-hatch do 15k zł- wykonalne?
Ogólnie - coś ciekawego, dobrze skręcającego ale niekoniecznie bardzo mocnego.
Auto na codzień, ale bez pokonywania jakichś dalekich tras, max 12k km rocznie.

Wymogi:
- rozsądne koszty użytkowania (bez serwisu za 1\3 wartości auta co rok czy spalania powyżej 15l \100)
-rocznik 2003+ ( 205gti mi się podoba ale cóż, to ma być w miarę nowoczesny daily driver a nie klasyk na weekendy)
- wielkość - segment B lub C. Nie potrzebuję limuzyny.
- dostępność - fajnie jakby było więcej niż kilka egzemplarzy na otomoto\olx, żebym nie musiał jechać przez całą Polskę po auto i żeby części były w miarę dostępne.

1. Clio sport II - jeździłem, bardzo się podoba, ale większość egzemplarzy mocno skatowana i dość stara. Clio III przekracza budżet.

2. Colt CZT - wygląd jestem w stanie przełknąć, ale nie ma zbyt dużego wyboru aut w tej cenie.

3. mazda3\focus2 - niestety w zwykłych wersjach, aczkolwiek prowadzenie podobno bardzo dobre, z dobrym hamulcem i oponą nawet przy słabszym silniku może da trochę frajdy z jazdy?

Mamy coś jeszcze do wyboru? (nie, e36 nie wchodzi w grę)
Pobierz romanowy - #motoryzacja #samochody 

hot-hatch lub prawie-hot-hatch do 15k zł- wyko...
źródło: comment_GvsMWlVLZeT7gDn8znz1ABNMEfHrdttQ.jpg
  • 16
@romanowy: Renault clio sport jest podobno cholernie drogie w utrzymaniu, w porównaniu do zwykłej. No i standardowo silniki w serii mocy nie trzymają.
Fajną opcją jest peugeot 206 rc, chociaż znalezienie sensownego również graniczy z cudem
Może Fiesta ST? Chociaż nie wiem czy ona się mieści w budżecie.
@romanowy:
mazda 3 w benzynie całkiem fajnie #!$%@?, ale te mocniejsze silniki pd 2l

Z włoskich coś może z tego segmentu, alfa 149, stilo
Zamiast clio megane bym wolał. Większa i bardziej komfortowa. No i ewentualnie możesz się zasadzać na wersję coupe, bo ta ze ściętą dupą jest paskudna jak multipla
@Mithrindil: S3 w dobrym stanie to okolice 25k :)

@romanowy: też zastanawiałem się nad Clio Sport II, ale większość egzemplarzy w moim regionie była tak bardzo bita, że aż było szkoda. Ciekawą opcją z rodziny Renault jest jeszcze Megane 2.0 Turbo, bardzo dobry silnik raczej bezawaryjny o ile się zadba o wariator/KZFR. A3 1.8T quattro można znaleźć do 15k, ale trzeba się sporo naszukać ładnej sztuki. Osobiście mi się trafiła
@lubielizacosy: Eclipse wydaje mi się mało zwinny choć przyznaję - nigdy nie jeździłem. Ale raczej i on i civica w tym budżecie się nie znajdzie.

@rekoj: @drag_op: 206rc to też opcja, ale gdybym znalazł i clio i 206 w podobnym stanie to wybrałbym jednak clio. Natomiast Fiesta ST - dzięki - tego nie brałem pod uwagę. Poczytam sobie o tym wynalazku (a zwłaszcza czy da się ściągnąć\odlepić te dwa
@romanowy: Punto II HGT :) Chyba najtańsze "gti" jeśli chodzi o koszta utrzymania i spalanie. Kupisz go w tym budżecie i pewnie nie będzie zajechany. Większość egzemplarzy jest bardzo dobrze wyposażona - nawigacja (ale taka archaiczna czarno-biała), zmieniarka CD, klima i te inne bajery ;) Autko jest lekkie i przy mocy 136 KM daje dużo frajdy. Silnik - wielkoseryjny 1.8 montowany w wielu innych modelach. To zaleta, bo ucina koszty serwisowania,
@romanowy: jeśli szukasz mazdy 3 w wersji mps to wbijaj na forum pogadać zwłaścicielami. Ja mam MPS 2010, ale sporo gości znajdziesz z modelami poprzednimi. Auto jest bardzo szybkie, ale naprawy nie należą do tanich a potrafi się popsuć ;)
Clio RS to chyba najlepszy wybór