Wpis z mikrobloga

Na jednym ze starych kont w #allegro miałem do uregulowania jakieś 10zł (za prowizje od sprzedaży).
Otrzymałem 2-3 ostrzeżenia e-mailem od allegro i w końcu konto zostało zablokowane. Sprawa wydawałaby się zamknięta, ale wczoraj przyszło tradycyjną pocztą (zwykły - nie polecony) Przedsądowe Wezwanie Do Zapłaty.
Moje pytanie: czy tylko straszą i można to olać, czy jednak opłaca im się składać sprawę do sądu za owe 10zł?
  • 13
czy tylko straszą i można to olać, czy jednak opłaca im się składać sprawę do sądu za owe 10zł?


@Rzezimieshek: Zadaj sobie pytanie: czy opłaca Ci się zajmować swoją głowę takimi sprawami za 10zł?
@hpiotrekh: Nie powiedziałem, że oni zapłacą koszty sądowe - miałem na myśli opłacenie człowieka (systemu), który zajmuje się takimi zgłoszeniami, biurokracją, zgłoszeniem pozwu, itp.
Ich zysk netto z takiej sprawy, będzie raczej ujemny. No chyba, że chodzi tylko o ukaranie w imię zasad...
@Rzezimieshek: Mają ustaloną jakąś kwotę od której zaczynają ponaglać. Więc pewnie od takiej zaczyna to być opłacalne.
Jeden ma 15zł, ale drugi sprzeda telefon za 2tys i ma pewnie 50-100zł prowizji, nie wiem ile dokładnie to wychodzi teraz.
Dzieki za śmiesznie etykietki. Jeszcze dobrze się nie wdrożyłem, ale zaczynam łapać ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Co do spawy do dostałem cynk od 3 mirkow, że dostali te same pisma 2 lata temu i nic. Fachowo nazywa się to miękka windykacja.
Więc luz( ͜͡ʖ ͡€)