Wpis z mikrobloga

Chcialam wam polecic najbardziej efektywny sposob nauki jaki odkrylam.
*30 minut przy ksiazkach, 10 minut przerwy i znowu*
Tylko koniecznie trzeba sobie poustawiac alarmy(najlepiej 2 rozne dzwieki w zaleznosci od tego czy mamy zasiasc do ksiazek czy sie lenic) zeby scedowac obowiazek pilnowania czasu na jakies zewnetrzne zrodlo.
Ciezko sie zmeczyc przy tym systemie a po takiej malej przerwie umysl jest chlonny jak gabka. Napisalabym wiecej, ale zostaly mi juz tylko 2 minuty :D
#studbaza #nauka #protip #polecam
  • 35
@Mirabelkowa: To znajdź mi jeszcze sposób na to bym uczciwie robił sesje 30 minutowe nauki i 10 minutowe przerwy, bo obawiam się, że mimo szczerych chęci nie potrafie tak 30 minut nad czymkolwiek skupieniu spędzić... ()
@elektryczny_mariusz: Dlatego alarmy :)

@Snurq: Xd

@truskawaa: Dziekuje :)))

@SiSD: rozpisujesz wszystko na kartce najpierw. Np
12:30 nauka 13 przerwa [ ] - pusta kratka zeby wstawic ptaszka
13:10 - 13:40 [ ]
13:50 - 14:20 [ ]
Potem ustawiasz alarmy, koniecznie i po kazdej zrealizowanej "lekcji" odznaczasz sobie w kratce ptaszkiem xD. Podswiadomosc ma zaciesza jesli widzi jak cel powoli sie realizuje i automatycznie masz wieksza motywacje
@Mirabelkowa: No te karteczki i ptaszki to zadziałają, ale z kimś zdyscyplinownaym. Jak mam gorszy dzień do nauki to z premedytacją potrafie odejść od nauki i gapić się w sufit bez wyrzutów sumienia. Musze wymyśleć chyba wymyśleć raczej jakiś system kar i tortur czy coś ( ͡º ͜ʖ͡º)