Wpis z mikrobloga

  • 1
#angielski
Co robić żeby zapamiętać gramatykę? :-(
Miesiąc temu napisałem rozszerzoną maturę z języka angielskiego na 100%(poziom B2, ciut niżej niż FCE) a już nie potrafię używac conditionali.
Ile razy można uczyć się tego samego, zdawać z wybitnym wynikiem, i po raz kolejny o tym zapominać...
Bardzo proszę o wszelkie tipy
#januszejezykow
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niunix: ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć
przypominać, przypominać, przypominać.
I przede wszystkim jak mówisz, to może mów wolniej, ale ze świadomością co mówisz i jakich zasad gramatycznych powinieneś używać.
  • Odpowiedz
a już nie potrafię używac conditionali.


@niunix: pracuje na codzien z brytolami (nie na budowie), i chyba na palcach jednej reki moge policzyc gdy uzyli takich wynalazkow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@niunix: Musisz ćwiczyć, używać języka, pooglądaj filmy z napisami, pisz zdania gdzie używasz czasowników w różnych odmianach, wyrażasz te same sprawy tylko każde inaczej gramatycznie ułożone, ja się tak nauczyłam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@niunix: Nope. Serio. Nawet native speaker nie bawi się w 100% poprawność językową. Rozumiem dążenie do ideału ale bez przesady. Jeżeli już masz mocne ciśnienie na tego typu zabawy to poszukaj darmowych wykładów i paneli stricte o języku angielskim. Może część uczelni w UK ma darmowe materiały czy coś. Oprócz tego strony typu speaking i rozmowy na skype.
  • Odpowiedz
@M4ks: nie musze z nimi pracować, żeby wiedzieć, że ich używają, każdy człowiek na świecie używa conditionali, być może nie do końca poprawnie, ale używają.

@niunix: proste: przestań mówić po polsku i mów po angielsku.
  • Odpowiedz
nie musze z nimi pracować, żeby wiedzieć, że ich używają, każdy człowiek na świecie używa conditionali, być może nie do końca poprawnie, ale używają.


@majlo1985: no to pisalem przeciez, ze uzywaja, ale raz na ruski rok.

proste: przestań mówić po polsku i mów po angielsku.


@majlo1985: @niunix - to jest najlepsza rada. Ja mam wrazenie, ze po miesiacu pracy tutaj moj angielski wskoczyl na zdecydowanie wyzszy poziom
  • Odpowiedz
@niunix: Układaj sobie codziennie po jednym prawdziwym zdaniu w każdym typie, np.:
0. Zawsze prawdziwe - np. przemyślenia o sobie albo o świecie: If I'm drunk, it's easier to talk to girls.
I. Realne założenia - np. If I get some money from my parents today, I will invite Angelika for a beer.
II. Nierealne założenia, "gdybanie" - np. If I was rich, she would already be in my bed.
  • Odpowiedz
@niunix: Języki się zapomina, i to zaskakująco szybko. Jedynym rozwiązaniem jest ciągły z nimi kontakt - podcasty, książki, konwersacje, tandemy językowe.
  • Odpowiedz