Wpis z mikrobloga

@Emes91: No chyba żartujesz. Obudze się jak coś usłysze, kamień się obudzi? Tak samo się nie obudzi jak zarodek. Znaczy że zarodek nie posiada świadomości = nie jest istotą myślącą.
  • Odpowiedz
Obudze się jak coś usłysze, kamień się obudzi?


@blubi_su: W nocy non stop pewnie wokół Ciebie są dźwięki, które Cię nie budzą. Złodziej mógłby wejść przez okno i Cię okraść, a Ty byś dalej spał - o ile byłby dostatecznie cichy. Czyli nie odbierasz miażdżącej większości bodźców ze swojego otoczenia, plus w fazie snu głębokiego praktycznie nie zachodzą procesy myślowe. Ergo, nie jesteś ani istotą świadomą, ani myślącą. Można Cię
  • Odpowiedz
@Emes91: Ech co za pokrętne myślenie... Przesączone religią niestety. Reagujesz na bodźce w czasie snu? Tak = jesteś świadomy. Proste. Zarodek nie reaguje, tak samo jak kamień = nie jest świadomy. Nie istnieje coś takiego jak zabicie zarodka, tak jak nie ma zabicia kamienia.
  • Odpowiedz
Ech co za pokrętne myślenie... Przesączone religią niestety.


@blubi_su: Jestem agnostykiem. Miesiąc temu byłem pierwszy raz od paru lat w kościele (komunia krewnego). Co teras?

Reagujesz na bodźce w czasie snu? Tak = jesteś świadomy.


@blubi_su: O, to teraz świadomość to reagowanie na bodźce? Spoko, w takim razie nawet mimoza jest świadoma. Pieprzeni mordercy roślinek.
  • Odpowiedz
@blubi_su: Ty też jesteś zlepkiem komórek. Od ilu komórek jest już "człowiek", którego można "zabić"?

No i co z tym, że zgodnie z Twoją logiką ludzi śpiących powinno się móc bezkarnie zabijać? Coś tak nagle porzuciłeś wątek.
  • Odpowiedz
@Polandball

Ale np. małpy tez posiadają świadomość. Czy to czyni je ludźmi?


Rozpatrujesz czlowieczenstwo pod katem biologicznym, a czlowiek nie jest niczym innym jak gatunkiem, zwierzeciem jak owa malpa albo pies.
  • Odpowiedz
Dla mnie o człowieczeństwie stanowi świadomość. Nie wygląd, nie zlepek genów, ale świadomość, to co nas odróżnia od krzesła czy drzewa. To co widze na tym zdjęciu nie jest dla mnie w żaden sposób człowiekiem.


@blubi_su: czyli małe dzieci nie posiadające świadomości kim są też można zabijać? i płody które w 8 mcu już są w stanie przeżyć poza organizmem matki też? Wreszcie bezmózgie Karyny i sebixy nieskażone myślą można
  • Odpowiedz
@omar_is_coming: to co biologia mówi odnośnie momentu, w którym stajesz się człowiekiem? Serio pytam i oczekuję poważnej odpowiedzi a nie gównoźródła z bezużytecznej. Podaj mi kilka artykułów naukowych definiujących jeden punkt w biologii człłowieka definiujący początek jego życia.
  • Odpowiedz
Organizm – istota żywa charakteryzująca się procesami życiowymi (przede wszystkim przemianą materii), której części składowe tworzą funkcjonalną całość (indywiduum) zdolną do samodzielnego życia.

@fir3fly: Pasożyty nie są organizmami według tej definicji? Nigdy nie widziałem jemioły rosnącej samej, bez innego drzewa.
  • Odpowiedz
@fir3fly: Pasożyty nie są organizmami według tej definicji? Nigdy nie widziałem jemioły rosnącej samej, bez innego drzewa.

@Slowbro: a ja geparda, który żyłby długo bez mięsa. Cudzożywność nie jest równoważna niezdolności do samodzielnego życia.
  • Odpowiedz