Wpis z mikrobloga

Piękny poranek, niebieskie niebo, ptaszki kwilą.... Czas zaburzyć tą #!$%@?ą sielankę i zrobić piekielną rozpierduchę! (òóˇ)

Biorę się za sos dla Was. Wspólne #rozdajo www.chilijem.pl i #goomowesosy zbliża się wielkimi krokami! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak widzicie na zdjęciu mamy gwiazdy główne w postaci Moruga Scorpion, Naga Viper i Habanero oraz jako support - nasza polska wódeczka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak. Będzie jednym ze składników. Tak więc sos na #rozdajo dla Was to będzie MORUGA SCORPION VODKA SAUCE ( ͡ ͜ʖ ͡)

Żeby nie było chcę dodać jakąś suszoną papryczkę od siebie. Do wyboru jest (pic rel) 7 pot red i bhut jolokia yellow. Jeszcze zobaczę, którą dodać, albo dajcie znak w komentarzach którą chcecie :)


I jeszcze jedno. Chcecie wiedzieć jaką moc ma ta Moruga Scorpion (2,009,231 SHU)? Otworzyłem paczkę od @goromadska jak gdyby nigdy nic. Wysypałem papryczki bo ja przecież jestem twardziel, najpikantniejsze na świecie i codziennie walę konia do chrzanu #pdk No i po chwili zacząłem #!$%@? kaszleć. Nawet jej nie rozkroiłem, po prostu rzuciłem na blat. Tak mnie zaczęło gardło drapać, że aż chwilowo, na czas pisania wpisu, schowałem ją z powrotem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ma moc!

I oczywiście zapraszam wszystkich pod #goomowesosy oraz na bloga naszego mireczka www.chilijem.pl

#chilihead #chili #chilijem #gotujzwykopem
@rolnik_z_klimontowa: @Linden: @Dr_Snaut: @piotras-85: @basssiok: @Marcinowy: @Adass: @danoxide: @Saute: @TOTYLKO_JA: @empeash: @Jutraniema: @rozowy_dzban: @ninetyeight: @jestem-tu: @Patt_: @WujekOprawca: @Rain_: @PROstak:
źródło: comment_JqxuFSNPsP649qEs3AET7KdknbH7yvM2.jpg
  • 67
@goomowy: to ja mam pytanie techniczne :>

kroisz w jakichś rękawiczkach? Jakich, jakie wytrzymują? A jak nie, to jak później myjesz ręce, czym konkretnie?

Bo po krojeniu "zwykłego" chilli to nawet pasta BHP nie pomaga, przez następne parę godzin jak przypadkiem dotknę nosa albo oka to jest tragedia
@goomowy: Nie lubię ostrego, nie jem, nie chciałbym nawet twojego sosu, bo bym go zwyczajnie nawet nie powąchał. Jak rozdajesz to plusuje, żeby dać to wielce hardkorowemu znajomemu jak z tej pasty, ale lubię czytać twoje wpisy o tych sosach i innych komentujących. W tajemnicy powiem, że...


Dobra robota ostre chłopaki.
@jojko: wiesz to nie jest tak że nagle klepka się przestawia i nagle opychasz się ostrymi paprykami. Zaczyna się od malutkich ilości. Np. w drinku krwawa mery albo wściekłe psy posmakują. A to tego zwykłego tabasco jedną kropelkę pacniesz na kanapkę. Jak się jest otwartym na ciekawe rzeczy to potem próbujesz w potrawach i tak dalej. Zupełnie inaczej "smakuje" kebab z ostrym sosem a inaczej kawałeczek surowej papryki chili.
przez następne parę godzin jak przypadkiem dotknę nosa albo oka to jest tragedia


@list86: Czasem jest tak, że same palce bolą. I siedzisz pół nocy z rękami w misce z wodą.

Polecam rękawiczki ze stacji benzynowej.