Wpis z mikrobloga

Działania lewicy w pełnej krasie: https://www.dailymotion.com/video/x2t7s1o_zaszczepione-dziewczeta-dunski-dokument-o-powiklaniach-po-szczepionce-hpv-maj-2015_people?start=1 .
W imię rzekomo wyższego dobra, nachalnie namawia się, a w wielu przypadkach zmusza, do szczepienia się przed rzekomo powszechnymi chorobami. Niestety, w takich sytuacjach nigdy nie myśli się o skutkach ubocznych, gdyż podawanie szczepionek nie jest poprzedzone indywidualną analizą, lecz hurr durr - wszyscy mamy takie same organizmy i tak samo reagujemy na różne substancje. Niestety, gdy pojawiają się komplikacje, wszyscy umywają ręce przed odpowiedzialnością i zamiatają problem pod dywan. To jest charakterystyczne dla ludzi bez honoru, mających jedynie na celu jakiś konkretny interes. A w czyim interesie jest propagowanie szczepionek?
By nie być źle zrozumianym, nie mam nic przeciwko szczepionkom, ale jeśli już mamy na celu dobro ludzi, to dajmy im wybór (w końcu wybór to wolność), a nie przyzwalajmy na wymuszone podejmowanie decyzji, realizowane agresywną propagandą albo w tym gorszym przypadku - przymusem.
To jest przykre, że wielu ludzi na świecie przyjęło wmówioną przez rządy definicję wolności, rozumianą jako ogólną możliwość swobodnego przemieszczania się. Niestety niewolnika nigdy nie trzymano dla samego trzymania, lecz dla konkretnego zysku. Kiedyś suweren musiał ponieść konkretne koszta pilnowania niewolnika, by ten zwyczajnie mu nie uciekł. Teraz nie jest już to konieczne. Mało kto zważa na fakt, że postęp cywilizacyjny tworzy nie tylko nowoczesną technologię, ale także nowoczesne metody manipulacji społeczeństwem. Na tyle nowoczesne, że niemal niezauważalne.
Dlatego wmawianie społeczeństwu, że szczepionki są konieczne, jest ze wszech miar złe, gdyż prowadzi do pozbawienia możliwości wyboru, czyli de facto zniewolenia.

#szczepionki #lewackalogika #neuropa #libertarianizm #jkm #wolnoscdlapierogownawykopie
  • 23
@little-illusion-machine: @emdey: Jasne, treść jest nieistotna, ważne jest źródło. Gdyby to było z YouTube, z pewnością byłoby bardziej wiarygodne (swoją drogą szybko oglądacie). Widzę, że nie rozumiecie, o co toczy się dyskusja. Wy uważacie, że wolnościowcy chcą zakazać szczepionek, a tu chodzi o zwyczajne wywalczenie możliwości wyboru. Lewica uznaje, że ja jako wolna jednostka, jestem na tyle głupi, że nie jestem w stanie podjąć samodzielnie decyzji. W takim razie, jakim
@wdzwr: Hehe a w filmie jest coś o szczepieniach gruźlicy/odry/różyczki? Sam byłem na to szczepiony za dzieciaka i nic mi nie jest. Nie tego dotyczy dyskusja, lecz tego co jest zawarte w filmie.
W skrócie szczepionki przeciwko HPV powodują mase problemów, są mizernie skuteczne przeciwko hpv (zresztą nie ma dowodów w dłuższej perspektywie czy przeciwko rakowi też) i do tego dla bardzo nie wielkiej grupy kobiet, są lepsze metody zapobiegania.

Są jasne dowody wskazujące, że ci co mówią, że szczepionki przeciwko HPV są nieszkodliwe bo przeprowadzono badania kliniczne z użyciem placebo i nie wykazano wiekszych problemów w grupie z placebo oszukują. To jest akurat fakt
@wdzwr: To przepraszam, że tak to jest rozumiane, ale sądzę, że gdybyście najpierw zapoznali się z treścią filmu, inny byłby odbiór. Poza tym napisałem wyraźnie, że "nie chcę być źle zrozumianym, bo nie mam nic przeciwko szczepionkom, ale jeśli już mamy na celu dobro ludzi, to dajmy im wybór"
@Szczepienie: No to daj namiary na źródła, a nie na oświecone grupy na fb. Będzie prościej.

@Msky85: Nikt nie neguje, że jakaś szczepionka (jak ta z materiału) mogła zostać przepchnięta pomimo braku badań ale nie wrzucajmy na tej podstawie wszystkiego do jednego worka.

Urzędnicy mają najczęściej to do siebie, że z racji tego, że się na czymś kompletnie nie znają to kierują się zdaniem osób, które się znają i chociażby
Urzędnicy mają najczęściej to do siebie, że z racji tego, że się na czymś kompletnie nie znają to kierują się zdaniem osób, które się znają i chociażby w takich ważnych kwestiach powinno (przynajmniej wg mnie) być to właśnie tak rozwiązane jak do tej pory


@emdey: Czyli wg Twojego toku rozumowania urzędnik może opierać się na zdaniu specjalistów, a obywatel już nie? Urzędnik ma prawo, na podstawie danych naukowych, podejmować decyzje dotyczące
@Msky85: Na podstawie jakich danych naukowych obywatel niby miałby zaprzestać szczepień? Bo nie traktujemy chyba tak poważnie tego dramatycznego reportażu. ;)