Wpis z mikrobloga

Redaktorzy Spiderswebu są prawie jak audiofile:

(...) na YouTube właśnie pojawił się pierwszy film, który możemy obejrzeć w obłędnej rozdzielczości 4320p czyli inaczej 8K. (...) Rezultaty zapierają dech w piersiach, nawet na zwykłym monitorze FullHD - zagęszczenie pikseli jest po prostu obłędne.


Tak dobrze przeczytaliście. Redaktor SpidersWebu na monitorze FullHD widzi "zapierającą w dech piersiach" jakość 8k. Mało tego, na monitorze FullHD dostrzegł "obłędne zagęszczenie pikseli" którego nie widzi na co dzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)

http://www.spidersweb.pl/2015/06/youtube-8k.html

#spidersweb #heheszki #januszetechniki #technologia
  • 8
@InnyKtosek: to też nie do końca tak, sam, jako niedowiarek zrobiłem dwa printscreeny w jednym momencie filmiku, jeden na full hd drugi na 4k (gameplay jakejś oczojebnej ścigałki), wrzuciłem do photoshopa i porównałem. Co by nie powiedzieć, pewnie kwestia biteratu, ale 4k obraz był ostrzejszy, więcej szczegółów. A monitor mam tylko full HD.
@dqdq1: @Keiano: Z tym się mogę zgodzić ale do jasnej cholery to nie efekt 8k tylko bitrate'u. Na YouTube jest dość silna kompresja i przy 4k czy 8k jest po prostu mniej widoczna stąd obraz może wydawać się wyraźniejszy ale to do jasnej cholery nie jest "obłędne zagęszczenie pikseli" tylko większy bitrate. Jak już się pisze na portalu technologicznym to takie podstawy podstaw wypadało by znać.
@dqdq1: Wygląda inaczej czy lepiej? To, że wygląda inaczej to kwestia algorytmu skalowania. Są rożne algorytmy: jedne nastawione na jakość, inne na pomniejszanie, inne na powiększanie a jeszcze inne na szybkość.
@InnyKtosek: coś może w tym być ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale nadal jetem zdania że nie ma co się bawić w niższą rozdzielczość jeśli dostępna jest wyższa- łatwiej kijek pocieńkować niż go później pogrubasić ( ͡° ͜ʖ ͡°)