Wpis z mikrobloga

  • 417
Wczoraj spotkalem sie z kolezanka, ktora kiedys mocno sie mna interesowala a teraz jestesmy kumplami (bez zalu z mojej strony). Laska typowo nastawiona na emigracje, od momentu kiedy sie poznalismy odliczala dni do wyjazdu do UK. Szydzi ze wszystkiego co polskie i jakby mogla to wymazalaby swoje korzenie.
Spotkalismy sie wczoraj na piwie z jej inicjatywy po pracy. Kluczowy szczegol: ja na sobie mialem nowo zakupioną koszulke z logo Powstania Warszawskiego. Tu wtręt: narodowcem nigdy nie bylem, uwazam ze decyzja o podjeciu walki przez dowodcow zaslugiwala na potepienie, ale szanuje walecznosc walczacych- stad moja fanaberia i taki zakup.
Przychodze na miejsce spotkania i zamiast "Czesc" slysze:


cotydomniemowiszglupiaruro.jpg
Rozmawialismy kilkakrotnie o pogladach i miala je nawet zblizone do moich (neutralny stosunek do narodowcow), a tu taki smiertelnie powazny tekst. Zaczalem jej tlumaczyc zeby nie utozsamiala patriotyzmu z jedna grupa ludzi, a ta dalej swoje


Piwo trwalo 35 sekund. Wstala z krzeselka, obrocila sie na piecie i wyszla.
A teraz najlepsze:


#bekazrozowychpaskow #coolstory #heheszki
  • 60
@kajelu: ja tam mam beke ze wszystkich typów noszących te ciuszki surge polonia i patrzcie jaki ze mnie patriota. Miłości do kraju nie nosi się na plecach tylko w sercu, nie okazuje się jej logiem tylko postawą i sposobem bycia a te ubranka to ten sam biznes co talerze z twarzą papieża- robienie hajsu na czyichś uczuciach. Ale z koleżanki beka jeszcze większa.
@kajelu: A pro po patriotyzmu. Nie trawię takich ludzi, którzy to #!$%@?ą pińćset koszulek i bluz z tekstami "Jestem dumny z bycia Polakiem." itd. Według mnie patriotyzm to pamiętanie o przodkach i po prostu nie wypieranie się swojego narodu, a nie krzyczenie jakichś tam haseł. Nawet na emigracji można być patriotą i uczyć swoje dzieci nie tylko jeżyka kraju w którym są, ale też polskiego.

A jak chcesz ją konkretnie #!$%@?ć,
jak widze kogoś w ubraniach surge, to mi się rzygać chcę. design "bazary creations" i mieszanie emblematów patriotycznych z logiem surge... bezguście i tandeta, ale patriotyzm mocno #!$%@?.


@HannibalLannister: mieli jedną świetną koszulkę w stylu mecha. Poza tym - nie wiem, nie znam się.