Wpis z mikrobloga

#bekazkucy #bekazprawakow #januszebiznesu #nowoczesnapl
"Rafał Brzoska, szef InPostu, nowa twarz NowoczesnaPL:

-Wracając do wcześniejszego wątku: co ma Pan na myśli, mówiąc o zaangażowaniu pracownika na poziomie średniej krajowej?

-Dosłownie? Pracownik przychodzi pracować, wyznacza sobie cele i chce je osiągać - a nie idzie do roboty. Do roboty chodziło się w czasach komunizmu. I niestety, niektórym tak już zostało. Przychodzą do pracy o 8, wychodzą o 16 i nie odbierają telefonu służbowego albo wyłączają od razu za progiem. Po 16 całkiem wypisują się z życia firmy - i to właśnie jest przychodzenie do roboty.
Natomiast człowiek, do którego mogę zadzwonić z pytaniem o 21, albo wysłać maila a on odpisuje po pół godziny - to dla mnie wartościowy pracownik, nowoczesnej organizacji." #polityka
BojWhucie - #bekazkucy #bekazprawakow #januszebiznesu #nowoczesnapl
"Rafał Brzoska, ...

źródło: comment_ugEIZv2oUWpQyltWUppULdNKmDVO52iO.jpg

Pobierz
  • 176
ale tej formy niewolnictwa to do komonuy nie porównuj.... kolorowo nie było ale każdy miał mieszkanie/dom bez kredytu, dzieci jeździły z firmy na kolonie, były paczki i inne pierdy, w każdej szkole była higienistka


@piastun: Co z tego, że miał skoro było to nierentowne? W kredyt to każdy umie się bawić.

Kumpel robi w salonie meblowym za 1700 netto jako magazynier. U nich to norma, ze po pracy sie odbiera telefony
@piastun: Gdyby komuna zostawiła taki piękny stan to chyba nie trzeba byłoby kredytów, prawda? Między innymi wyszło szydło z worka i malowanie trawy na zielono. Zapewne zwykły szary człowiek nie miał na karku tyle obciążeń, ale co to było za życie? Taki hajlajf, że jak zobaczyłeś Levisy w Pewexie to jednocześnie miałeś erekcję na ich widok i łzy w oczach, że będzie cię kosztować to całą wypłatę, 20$. W innym wypadku
a byłoby kredytów, prawda


@XpedobearX: nie chcę wchodzić w dyskusję w której żadna stron nie ma szansy wygrać ale dodam to:
Nie istnieje taki system, po upadku którego przez 25lat nie trzeba nic inwestować w modernizację w infrastrukturę....
W domu, też ściany malujesz raz na 25lat?
@BojWhucie: nie widzę problemu by płacił za dyspozycyjnosć :) 8h normalna stawka + 16h nadgodzin w ciągu 24h :) Nie byłoby problemu. Jak ma potrzebe kontaktować się z danym działem przec 24h to niech zrobi 3 zmiany i już. Żaden problem :)

Zresztą ja nie widzę problemu odebrać i powiedzieć coś szefowi. Problem jak chce coś więcej jakiś raport itp na już w mój wolny czas.
@piastun: W modernizację i budowę nowej chciałeś dodać. Spójrz choćby na drogi: jakie było zapotrzebowanie wtedy (kto wtedy miał samochód?), a jak jest teraz. Owszem, wiem, że trzeba modernizować, lecz chyba nie powiesz mi, że technologicznie wtedy byliśmy na wysokim poziomie, prawda? Za zacofanie też trzeba zapłacić, czyli dodatkowy koszt do modernizacji.

Co do tych mieszkań, weź sobie chociaż policz po 100k zł za jedno (choćby był to sam koszt budowy
Zgarnę setki minusów, ale trudno.

Tak to niestety działa. Dlatego, że może. Skoro jest podaż takich ludzi, to jest i na nich popyt. Jeśli mam do wyboru pracownika, który ma mnie w dupie po 16 i takiego, co jednak w dupie mnie nie ma, to chyba wybór jest prosty ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeśli Ty nie jesteś takim pracownikiem, spoko. Wraz z zakończeniem umowy się rozstaniemy i zatrudnimy
No to jest wasz problem. Chcecie przyjść, #!$%@? swoje 8 godzin i dostać za to zachodnie pieniądze. Gowno dostaniecie.

Załóżcie sobie firme i zobaczymy czy da sie 8h pracować.
@BojWhucie: W neoliberalnej propagandzie takich środowisk jak NowoczesnaPL to Brzóska będzie ciemiężonym przedsiębiorcą, a jego pracownicy roszczeniowymi nierobami. Rozwiązanie wg Petru? Zmniejszyć podatki panu Brzósce, uelastycznić kodeks pracy, dodać nową umowę śmieciową nazwaną "kontraktową". No i znieść becikowe (500 mln rocznie, ok 1/1500 wszystkich wydatków sektora publicznego, bo wiadomo że jak zaciskać pasa to roszczeniowym nierobom, a nie cierpiącym ucisk bankom i dużym przedsiębiorstwom).

Kodeks pracy jest przeregulowany, więc ludzie uciekają