Wpis z mikrobloga

Jestem w 1 klasie licbazy i stwierdziłem, że najwyższa pora zacząć coś, co planuję już od bardzo dawna. Chcę nauczyć się programować, ale nie wiem od czego zacząć. Zacząłem na YT kurs C++ i powiedzcie mi, czy to dobry pomysł. Chciałbym iść raczej w strone tworzenia aplikacji na systemy mobile, a dokładnie Androida i iOSa.
#programowanie
  • 31
@Hub99ert:
C++ nie jest zły, ale to prawdopodobnie nie jest optymalny wybór. To niesamowicie potężny język, ale też -- wśród w miarę popularnych języków -- jeden z najtrudniejszych do opanowania. Ma pełno różnych konstrukcji, pełno różnych narzędzi. Mnóstwo okazji, by strzelić sobie w stopę i odstrzelić obie nogi razem z dupą.

Plusem jest to, że możesz w nim liznąć nawet niskopoziomowe konstrukcje jak np. wskaźniki -- a ich zrozumienie przydaje się
@Hub99ert: Bierz się za jave. Jest bardzo przyjazna dla początkujących, niewiele da się popsuć i szybko można się nauczyć. Ściągnij Android studio i leć z tym:

https://www.youtube.com/watch?v=jliH9hAQMOI

A w między czasie poucz się teorii. Poszukaj jakiejś książki lub strony internetowej i w przerwie od tutoriala czytaj. Dzięki temu powoli z bezmyślnego klepania kodu przjdziesz do jego pełnego zrozumienia.

Na początek ściągnij sobie aplikację (darmową) z android market, która nazywa się "Lear
@wojtek656: To nie wiem, może akurat u mnie tak jest. Wszystkich z Javy, .NETa i JSa rozchwytują a jedyny gość z C++ siedzi i nic nie robi smutnażaba. Mysle, ze jest coraz mniej osob chetnych na projekty w C++ bo mniej zalezy klientom na optymalizacji a bardziej na czytelnosci i prostocie kodu, zeby ktos mogl ten projekt pozniej przejac i szybciej ogarnac co sie w nim dzieje. No i zeby szybciej
@Hub99ert: IMO C++ za trudny na początek - zamiast uczyć się programowania ajko takie będziesz uczył się bohaterskow rozwiązywać problemy jakich w innych językach programowania po prostu niema P ;
Trochę przesadzam i C++ oczywiście swoje zastosowania też ma, ale generalnie jako pierwszy język C++ to słaby wybór.

A trochę bardziej na temat, to żeby nie powtarzać swojej ściany tekstu sprzed pięciu dni to jak IMO powinno zaczynać się programowani, to
@Hub99ert: ja tam osobiście uważam, że zaczęcie nauki od C++ jest całkiem niezłym pomysłem ze względu na to, że przejście potem na inny język programowania jest bardzo łatwe i stosunkowo szybkie. Ale nie będę też ukrywał, że C++ do łatwych nie należy,
ale jak to mówią, jak nauczysz się jeździć na kombajnie to i kosiarkę uruchomisz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeżeli chodzi o pracę, to się nie
Podsumowując, tak naprawdę w czym byś nie zaczął programować to i pracy jest wystarczająco dużo, tylko znajduje się w różnych sektorach. Generalnie jeżeli wyszukasz sobie 'popularity of programming langues chart', lub dowolne podobne zapytanie dostaniesz wykresy, w których top obecnie znajduje się parę następujących języków: C , C++, C#, Java, Python, php , java script. Obecnie jest spory rynek na programistów tych języków i jeszcze pewne będzie przez najbliższe lata. Przykładowy chart,
@Bushus: no tylko C++ to strata czasu jeżeli nie będziesz w przyszłości na 100% kodził gier. W zasadzie większość rzeczy się teraz robi w innych językach, a większość ważnych rzeczy jakich się możesz w C++ie nauczyć, to dużo lepiej nauczyć się w C, bo język prostszy i mniej przeszkadza.

Also TIOBE, fuj. Ranking korpojęzyków : C
@Bushus: no tylko C++ to strata czasu jeżeli nie będziesz w przyszłości na 100% kodził gier. W zasadzie większość rzeczy się teraz robi w innych językach, a większość ważnych rzeczy jakich się możesz w C++ie nauczyć, to dużo lepiej nauczyć się w C, bo język prostszy i mniej przeszkadza.


@jaen: ale głupoty piszesz, aż nie wiem czy płakać czy śmiać się.

Pisanie w C jest bez sensu chyba że masz