Wpis z mikrobloga

@DyskretnyUrokElegancji: League of Legends - lepiej rozwinięta scena profesjonalna, mecze przyjemniejsze do oglądania, czytelny i łatwy w obsłudze interfejs, sama rozgrywka również ciekawsza - głównie z względu na balans postaci, jeśli pojawia się jakiś opek to jest on temperowany w następnych patchach, łatwiejsze comebacki i sama mechanika gry.
Dota - mnóstwo dodatków typu skiny wylatujące po meczu, całe zestawy przedmiotów, trudniejsza mechanika i trudniej wrócić do gry po nieudanym starcie, jak
@DyskretnyUrokElegancji:
LoL - łatwa mechanika, promowany czas rekacji nad orientacją swojej pozycji względem innych graczy, mało zróżnicowani herosi, minimalna interakcja z otoczeniem, umiejętności herosów pozwalają na o wiele większy margines błędu
Dota - trudniejsza mechanika (chociażby denies i rozbudowana interakcja z otoczeniem), promowana orientacja w grze nad czasem reakcji, zróżnicowani herosi, rozgrywka o wiele bardziej promuje żerowaniu na błędach swoich przeciwników
@DyskretnyUrokElegancji: Grałem w obie gry, w LoLa jakieś 200 gier (Choć dawno), w Docie 2 ok. 800 meczy i nadal gram.
Dota 2:
+/- Grafika - mroczniejsza jest, tutaj już Twoje preferencje czy wolisz mroczną bardziej czy komiksową.
+ gra jest bardziej dynamiczna
+ jest więcej itemków co mają własne umiejętności pasywne/aktywowane
+ prawie w ogóle nie ma toksycznych graczy
+ można zarobić
+ można rozwalać drzewa = więcej możliwości na
@DyskretnyUrokElegancji: LoL - trolle, dzieciaki, tryhardy, ja już nawet z winów się w tej grze nie cieszyłem bo każda gra przeżarta gimbazą i umysłową kambodżą, czy wygrywasz czy przegrywasz i tak leci flejm, albo wygrywasz 20/0 to ktoś idzie afk bo mu "zabrałeś" fraga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
DotA - anemia, zabijanie z drugiej połowy mapy i op champy 1vs5, imo jeszcze gorsze toto niż lol chociaż
@Jajcew: To jest troll komentarz czy mi się wydaje?
Zabić z drugiej połowy mapy to tylko 4 postacie potrafią. I musisz mieć mało życia/pokazywać im się aby specjalnie umrzeć.
Chyba w każdej grze MOBA czy innych jest coś, co jak dasz mu odpowiednią ilość pieniędzy/expa/czegokolwiek co jest ważne to będzie mógł sobie poradzić z kilkoma przeciwnikami.
@Rafax011: rozumiem że DotA player
w lolu nie ma aż tak masakrycznych różnic między champami jak w docie to raz, dwa ta gra jest strasznie anemiczna, animacje rażą mi oczy, a zabijanie z 2 połowy to co prawda może przesada ale dalej jak w to grałem strasznie mnie denerwowało.
@Jajcew: Jak dla mnie animacje są w miarę dobre a co do różnic... cóż, to właśnie chyba plus, że nie ma 100 razy kopiuj + wklej?

@ArteQx: Dawno nie grałem, może są, ale chodziło mi bardziej o to, że dużo osób źle ocenia Dotę bo jest sporo postaci które mogą zabić Twoją postać jednym ultem jak nie są tanky itp.
@Jajcew: Cóż, na niektórych postaciach mogą być wnerwiające, ale jak ja pograłem już trochę to mi to w ogóle nie przeszkadza i na pewno jest lepsze niż w LoLu jak tam można było uderzyć na 1 levelu miniona z 100% hp i last hit.
@Rafax011: z tego co wiem to supporty mają taki item, co pozwala na zabijanie minionów z dużym hp. Nie gram już w gry więc nie wiem dokładnie, ale w LoLa grałem 2 lata, w dotę z miesiąc, napisałem moje doświadczenia i dlaczego dota mnie nie wciągnęła.

Ogólnie obydwie gry to syf dla max licealistów, człowiek dojrzały nie powinien się kąpać w kale.