Wpis z mikrobloga

Bardzo dużo jest tu wpisów na zasadzie "czemu duda nie zapytał o wsi lol co za debil taki temat curwa miał a tu nie zapytał, jakbym ja był kandydatem to bym tylko o to pytał". A ja się bardzo cieszę, że nie zapytał bo to było jedno z najłatwiejszych pytań jakie mógł zadać. Jeszcze durniejsze niż to o Jedwabne z pierwszej debaty.
Na pytanie o WSI Bronisław Komorowski jest świetnie przygotowany. Gwarantuję to. Odpowiedź, której by udzielił na pewno by was nie usatysfakcjonowała ale on nie odpowiada dla was. On odpowiada dla ludzi, którzy nie mają bladego pojęcia co to jest WSI i dlaczego jest be.
Wyobraźcie sobie taką sytuację:
- Panie prezydencie, skala nadużyć w WSI jest przerażająca. Handel bronią, nielegalne interesy, mieszanie w prywatyzacji i oszustwa. Jak to jest, że zagłosował pan przeciwko rozwiązaniu tej organizacji przestępczej działającej pod auspicjami państwa? Jak to jest, że spotykał pan się oficerami tej formacji oraz agentami pokroju pana Patruszewa? Czy jest pan agentem?
- Ho ho ho, panie pośle, no wie pan co. Czy pańska partia musi wszędzie wietrzyć spiski? To mi przypomina duszną atmosferę lat 2005-2007, tylko służby, spiski, szukanie agentów. Proszę pana, pański kolega partyjny Antoni Macierewicz, któego teraz tak skrzętnie ukrywacie, wybił Polsce zęby! Zniszczył wywiad wojskowy, panie pośle! Czy pan wie ilu ludzi zginęło przez pana Macierewicza i pańską partię? Czy pan wie ile milionów dzisiaj Polska wydaje na odszkodowania dla funkcjonariuszy ZNIEWAŻONYCH I POMÓWIONYCH przez pana Macierewicza? Panie pośle czy spojrzy pan w oczy rodzinom żołnierzy zabitych dlatego, że Polska nie miałą przez dwa lata skutecznego wywiadu?

Odpowiedź wymyśliłem na poczekaniu. Pomyślcie więc sobie jak wyglądałby odpowiedź przygotowana przez profesjonalistów o marketingu politycznego. To pytanie stanęłoby Dudzie w gardle i dobrze, że ktoś w sztabie Dudy miał trochę oleju w głowie by go nie zadać.

Dzisiaj Duda wypadł o wiele lepiej niż w niedziele ale nie spodobało mi się, że dał się wpuścić na minę pana Szczerskiego. Robienie zarzutu z jego tekstu o dyktaturze Ewangelii w Pressjach... curwa... serio? Nie lubię socjalistów pokroju Dudy ale jeśli głównymi zarzutami przeciwko niemu jest
1) alternatywna wizja jego współpracownika sprzed 10 lat;
2) że ma urlop bezpłatny na UJ;
3) że dwa lata więzienia DWA LATA WIĘZIENIA DWALATAWIĘZIENIAZAINVITROPANIEPOŚLE

to muszą naprawdę nic na niego nie mieć.

#debata #wybory
  • 47
@marianbaczal: Ciężko coś mieć na Dudę skoro działa w polityce bardzo krótko i przez większość czasu jako gracz dalszych rzędów. W porównaniu do politycznego życia Komorowskiego Duda jest przedszkolakiem.
@blaze01: colego, Pressje są bardzo poważnym pismem publicystycznym młodej polskiej inteligencji spod znaku Klubu Jagiellońskiego. I piszę to bez heheszków bo gości cenię mimo, że się z nimi nie zgadzam chociażby w kwestii ekonomii lol trynitarnej czy całego tego dziwnego podejścia do państwa pomocniczego. Niemniej to był teksty o historii alternatywnej i dawanie o nie #!$%@? jest gupie #!$%@?.

@stekelenburg2 jasne Steke tylko pytanie czy ludzie łapiący buldupy o te DWALATA
@manwe11: colego, chyba stanowczo przeceniasz polskich wyborców. Jeśli Polak czyta mniej niż jedną książkę rocznie to pozwolę sobie mieć, jak mi się zdaje, uzasadnione wątpliwości, że w tym roku wybierze akurat książkę Sumlińskiego. Zarzuty związane z WSI są zarzutami srogimi i ja naprawdę bardzo, bardzo bym chciał żeby pan prezydent ustosunkował się do nich jak najszerzej. Ale te zarzuty nie rozegrają tej kampanii bo są zbyt skomplikowane. To właśnie debilne zarzuty
@manwe11:
A, i Duda z pewnością nikogo nie rozliczy po wyborach bo nie ma po temu instrumentów. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa mo
że złożyć każdy, nie trzeba być do tego prezydentem. Czy zrobił to pan Sumliński? Nie wiem. Z chęcią bym przeczytał zarówno takie zawiadomienie jak i ewentualne uzasadnienie umorzenia.

Sumlinski złożył takie zawiadomienie które jest zawieszone do końca jego sprawy w sadzie
@marianbaczal: Sumliński złożył takie zawiadomienie, sprawa nie została umorzona tylko rozpatrzenie jej zostało przesunięte w czasie do momentu, kiedy zarzuty wobec Sumlińskiego (wyssane z palca) zostaną rozpatrzone. Z tego co wiem, nie tylko on składał takie zawiadomienie.

Pozycja prezydenta jednak wiąże się z tym, że jest on traktowany bardziej przychylnie przez aparat "niezależnej" prokuratury. Opinia publiczna nawet nie wie, że odbyła się w 2014 roku rozprawa, w której świadkiem był Komorowski.