Wpis z mikrobloga

Bardzo dużo jest tu wpisów na zasadzie "czemu duda nie zapytał o wsi lol co za debil taki temat curwa miał a tu nie zapytał, jakbym ja był kandydatem to bym tylko o to pytał". A ja się bardzo cieszę, że nie zapytał bo to było jedno z najłatwiejszych pytań jakie mógł zadać. Jeszcze durniejsze niż to o Jedwabne z pierwszej debaty.
Na pytanie o WSI Bronisław Komorowski jest świetnie przygotowany. Gwarantuję to. Odpowiedź, której by udzielił na pewno by was nie usatysfakcjonowała ale on nie odpowiada dla was. On odpowiada dla ludzi, którzy nie mają bladego pojęcia co to jest WSI i dlaczego jest be.
Wyobraźcie sobie taką sytuację:
- Panie prezydencie, skala nadużyć w WSI jest przerażająca. Handel bronią, nielegalne interesy, mieszanie w prywatyzacji i oszustwa. Jak to jest, że zagłosował pan przeciwko rozwiązaniu tej organizacji przestępczej działającej pod auspicjami państwa? Jak to jest, że spotykał pan się oficerami tej formacji oraz agentami pokroju pana Patruszewa? Czy jest pan agentem?
- Ho ho ho, panie pośle, no wie pan co. Czy pańska partia musi wszędzie wietrzyć spiski? To mi przypomina duszną atmosferę lat 2005-2007, tylko służby, spiski, szukanie agentów. Proszę pana, pański kolega partyjny Antoni Macierewicz, któego teraz tak skrzętnie ukrywacie, wybił Polsce zęby! Zniszczył wywiad wojskowy, panie pośle! Czy pan wie ilu ludzi zginęło przez pana Macierewicza i pańską partię? Czy pan wie ile milionów dzisiaj Polska wydaje na odszkodowania dla funkcjonariuszy ZNIEWAŻONYCH I POMÓWIONYCH przez pana Macierewicza? Panie pośle czy spojrzy pan w oczy rodzinom żołnierzy zabitych dlatego, że Polska nie miałą przez dwa lata skutecznego wywiadu?

Odpowiedź wymyśliłem na poczekaniu. Pomyślcie więc sobie jak wyglądałby odpowiedź przygotowana przez profesjonalistów o marketingu politycznego. To pytanie stanęłoby Dudzie w gardle i dobrze, że ktoś w sztabie Dudy miał trochę oleju w głowie by go nie zadać.

Dzisiaj Duda wypadł o wiele lepiej niż w niedziele ale nie spodobało mi się, że dał się wpuścić na minę pana Szczerskiego. Robienie zarzutu z jego tekstu o dyktaturze Ewangelii w Pressjach... curwa... serio? Nie lubię socjalistów pokroju Dudy ale jeśli głównymi zarzutami przeciwko niemu jest
1) alternatywna wizja jego współpracownika sprzed 10 lat;
2) że ma urlop bezpłatny na UJ;
3) że dwa lata więzienia DWA LATA WIĘZIENIA DWALATAWIĘZIENIAZAINVITROPANIEPOŚLE

to muszą naprawdę nic na niego nie mieć.

#debata #wybory
  • 47
@Xizor: i rozumiem, że jednak transmitowali ją na żywo, tak, jak było to ustalone jeszcze przed rozprawą? tv polsat z tego co pamiętam 5 minut transmitowała i to było wszystko na co pozwoliły sobie "niezależne" media. w normalnym kraju był by to temat dnia.
@Xizor: to ja Ci mogę powiedzieć, że trzy telewizje reżimowe dostały akredytację, po czym, jak Ci może wyjaśnić Andrzejek sprzed "nawrócenia" link wszystkie wozy transmisyjne odjechały (co widać na filmiku).

Moje twierdzenie jest jak najbardziej prawdziwe. Mogę się założyć, że jak przeprowadzisz badania opinii publicznej, może pięć osób na sto ma świadomość, że fakt taki miał miejsce.
@manwe11: @bryli: nadal mi się wydaje, że coledzy przeceniają "siłę rażenia" informacji o powiązaniach Komorowskiego o WSI. Jest na przykład świetna, bodaj 30 minutowa, prezentacja o tych powiązaniach. Jeśli dobrze kojarzę była prezentowana na obradach jakiejś komisji. I nic się nie wydarzyło. Dla społeczeństwa ten temat jest zbyt trudny, zbyt skomplikowany i zupełnie niezrozumiały. Wina w tym partii opozycyjnej, że nie potrafi tego tematu sprzedać ludziom spoza swojego elektoratu.
Przepraszam,
@marianbaczal: chodziło Ci pewnie o obrady tej komisji link. To co piszesz jest bardzo rozsądne, ja jednak widzę to, że wśród tej czytającej mniejszości jednak książka Sumlińskiego cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, była w absolutnej czołówce bestsellerów. Mam nadzieję, że ta czytająca "elita"/mniejszość/inteligencja/świadomi wyborcy wyciągnie właściwe wnioski i przechyli szalę zwycięstwa na korzyść Dudy (wierzę w to i chcę wierzyć, aby nie obudzić się z kacem w poniedziałek). Za dużo tutaj
@marianbaczal: Prawda jest taka, ze Macierewicz #!$%@? WSI dokumentnie i ujawnil wiele kluczowych zrodel informacji. NIe wiem, czy ktos przez to zginal, ale na pewno madrym tego nie mozna nazwac. Zwlaszcza, ze Antoni jakies tam doswiadczenie w kwesti sluzb ma, wiec zdawal sobie sprawe z efektow swoich dzialan - mimo to zrobil to dla doraznych korzysci politycznych. Gardze motzno.

Co do bronka i jego powiazan ze sluzbami - wiekszosc naszych polskich
@marianbaczal: to prawda. tak na marginesie, jeśli chodzi o gesty i chwyty wizerunkowe powiem, że początek debaty był na niekorzyść Dudy ze względu na to, że był on po prawej stronie i podał rękę w ten sposób, że Komorowski przykrył ją swoją dłonią. Gesty, postawa, ubiór, ton głosu to zdecydowanie podstawa (komunikacja niewerbalna) i jakieś 90% sukcesu, sama treść to bodaj 5-10% max. przekazu.
to ja Ci mogę powiedzieć, że trzy telewizje reżimowe dostały akredytację, po czym, jak Ci może wyjaśnić Andrzejek sprzed "nawrócenia" link wszystkie wozy transmisyjne odjechały (co widać na filmiku).


@manwe11: Co na tym filmiku niby widać? Jak sam Sendecki mówi "jest godzina 15:50". Artykuł na TVN24.pl jest z godziny 15:48, z Onetu ("rozpoczęło się przesłuchanie") z godziny 10:30, z TVP z 15:00 ("przesłuchanie zakończone"). Wszystkie media podają, że "przesłuchanie trwało ok.
W ksiazce Sumlinskiego Niebezpieczne zwiazki Bronislawa Komorowskiego autor dokladnie opisuje caly proces i min. to co napisalem. Byla ograniczona liczba akredytacji (3) i zadna tv nie transmitowala na zywo ani w innej formie tego procesu. Jak chcesz moge w wolnej chwili przytoczyc dokladnie to co pisal Sumlinski. Ten filmik wrzucilem dla ilustracji, moja wiedza jednak co do "prikazu do odwrotu" pochodzi z ksiazki Sumlinskiego ktory uczestniczyl w tym wydazeniu.