Wpis z mikrobloga

Michelin CrossClimate- opona letnia z homologacją zimową (wg. producenta nie jest to opona całoroczna!)http://www.topgear.com.pl/aktualnosci/michelin-crossclimate-pierwsza-na-swiecie-opona-letnia-z-homologacja-zimowa/65fyen
Mnie ta opona mocno ciekawi. Mam dwa komplety opon, ale "zimówki" zmagają się głównie z mokrą nawierzchnią (w większości poruszam się po mieście wojewódzkim). Czysto teoretycznie jest to opona stworzona dla mnie. (uwzględniając drogi po jakich się poruszam, biorąc pod uwagę względy finansowe- letnie i zimówki mam na wykończeniu, zawsze to jeden kpl. a nie dwa, wygoda- nie bardzo mam gdzie przechowywać opony, odejdą dwie wizyty w wulkanizacji rocznie i 100zł zostanie) Co sądzicie o takiej oponie? Kto zaryzykuje?
#motoryzacja #eksploatacjaauta #opony #michelincrossclimate #michelin #samochody
Fanfar - Michelin CrossClimate- opona letnia z homologacją zimową (wg. producenta nie...

źródło: comment_dJAtVVQhlN1WQ5vpqxBwvpACsPwFwFBL.jpg

Pobierz
  • 8
@Fanfar: Do jazdy w mieście w sam raz. Najważniejsze by miała dobre parametry na mokrym.
Pytaniem pozostaje ścieralność na ciepłym asfalcie oraz przyczepność na mocno wychłodzonej nawierzchni.

Bo nagle może się okazać, że ta opona będzie się zużywać 20 - 30% szybciej niż sezonowe odpowiedniki i całe oszczędności psu w dupę.
@valdo: Dokładnie to co wspomniałeś jest dla mnie najbardziej zastanawiające :) Nawet w komentarzu na YT zastanawiałem się nad ścieralnością takiej opony. Niestety z racji, że jest to nowość nie ma rzetelnej informacji na ten temat. Wiem, że w prasie motoryzacyjnej w testach opon podają taki parametr- myślę, że jest on równie ważny jak sama cena zakupu. Może testy w prasie cokolwiek rozwieją.
@kon-jakub 274zł/szt mój rozmiar. Przymierzałem się do letnich
@Korallo: to ta ma V-240km/h
ja celuję w rozmiar 195/65/R15 gdzie standardem jest T i H (190 i 210km/h)
Ma też większy indeks nośności nić inne opony w tych rozmiarach.
@Fanfar: 274 zł za 15 cali to sporo.

Inny problem jaki mozna spotkać z ta oponą, to jak zmienią się jej parametry przy zużyciu rzędu 50-60%. Bo wtedy może się okazać, że parametry tak spadły, że na zimę nie nadają się nic a nic.

I nagle trzeba je wymienić po 2 sezonach lub dokupić zimowe.
@Fanfar: ale zimowka 15 za 274 pln to nie jest zla cena przeciez. W tamtym roku kupowalem komplet nowek na zime i lato. GoodYear zima 15" Ultragrip 9 319 opona, Dunlop 16"Blueresponse za 349 sztuka. No to co pisane to cena extra. A teraz niestety mam 18" i nawet nie chce myslec ile mnie to bedzie kosztowalo :/