Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mirki, potrzebuję pomocy!
Mój #niebieskipasek lubi ciasta/desery z jabłkami. Niestety biedna ze mnie #studbaza , nie mam ani piekarnika, ani miksera. Chętnie przygarnę przepis na ciasto bez pieczenia i miksowania, może jakiś sernik na zimno etc.? Byleby z jabłkami i proste, bo talent niekoniecznie wielki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pomoc niezbędna, więc #duzotagow - #gotujzwykopem #jablka #jedzenie #studbazaproblems
Pobierz niktinnynizja - Mirabelki i Mirki, potrzebuję pomocy! 
Mój #niebieskipasek lubi cias...
źródło: comment_RnHBCBspG3jQhaOKhrGsR8fz9ncRfBRC.jpg
  • 22
@niktinnynizja Sernik na zimno - albo po prostu deser w salaterce. Biszkopty, galaretka, serek homogenizowany, jabłka - i do dzieła :) Sama już zdecyduj w jakiej kolejności :) Ja bym dała warstwę serek z galaretką, potem biszkopty, serek z inną galaretką i na wierzch galaretka z jabłkami :)
możesz na przykład włożyć jabłko do garnka z woda i zagotować, jabłko powinno rozmięknąć i być smaczne. Możesz też zrobić to samo, ale uzyć wody mniej więcej do 3/4 wysokości jabłka, od góry wydrążyć dziurę, do której wsypiesz cukier i odrobinę cynamonu. Lepsze wychodzi to w piekarniku, ale tutaj podjałbym ryzyko. Oczywiście jabłko musi też odpowiednio w tej wrzącej wodzie czy też gorącej posiedzieć
@niktinnynizja: Mam przepis na fajny sernik na zimno, ale potrzebowałabyś "double cream". Nie wiem gdzie to w Polsce dostać, ale jak mieszkasz w dużym mieście to znajdziesz w dużych sklepach z produktami angielskimi.
@niktinnynizja: Najlepiej tylko do wystudzonej - zanim zacznie gęstnieć - wtedy łatwiej wymieszać, szczególnie bez miksera :) No i musisz czekać, dopiero jak jedna warstwa zastygnie, wlewasz drugą, inaczej się zmieszają. Nie rób więc jednocześnie wszystkich galaretek :)
@niktinnynizja: 200 g Speculoos ( mogą być też korzenne herbatniki ale wtedy dodaj trochę cukru)
50 g masła
600 g serku philadelphia
100 g cukru
2 łyżek soku z cytryny
200 ml double cream ( to jest niezbędne, próbowałam inne i nir trzymało się)
200 g biała czekolada roztopiona
Gdybyś zdecydowała się na sernik z malinami to:
150 g zamrożonych malin
100 g świeżych maliny
@niktinnynizja: Pierw pokrusz herbatniki. Wymieszaj z roztopionym masłem i w tortownicy ugnieć na spodzie. To będzie spód ciasta. Wstaw do lodówki. Następnie rozetrzyj serek z cukrem. Ja daję jednak trochę mniej cukru niż 100g, 50g też starczy. W oddzielnej misce ubij double cream i następnie dodaj do roztartego serka. Jak już wszystko wymieszasz dodaj roztopioną białą czekoladę. Tutaj ewentualnie gdybyś zdecydowała się na maliny dodaj te zamrożone maliny i delikatnie wymieszaj.
@niktinnynizja: Sprobuj risotto z jablkami. Ryz (luzno, nie w torebce) gotuj bez przykrycia w nieosolonej wodzie pol na pol z mlekiem, proporcje trzeba tak dobrac zeby ryz wchłonął większość płynu. Czesto mieszaj. Dodaj lyzke masla, cos waniliowego (ekstrakt albo cukier wanilinowy). Przykryj i odstaw, w miare stygniecia risotto stężeje. Mus jablkowy zrob z kostek lub plasterkow jablek z cynamonem, cukrem i sokiem z cytryny, najlepiej przesmazac to na patelni ale nie
@labibabi: to jest zajebiście dobre, ale nie nazywaj tego risottem. jak robisz risotto to ryż trzeba przed gotowaniem przesmażyć na tłuszczu. niby nic, ale całkowicie zmienia danie. ryż smażony na sucho zalał bym tylko bulionem, mlekiem już średnio. chociaż może i dobre, nie wiem. moja babcia robiła taki ryż, dobre to było. ale moje risotto z cukinią też jej smakowało:)