Wpis z mikrobloga

Wykopki. Mam pewien problem. Trochę patologiczny. Otóż styknęło mi równo miesiąc temu 19 lat. Dziś matka powiedziała, że za dwa tygodnie wypisze mnie ze szkoły i wywali z domu. Z tym drugim sobie poradzę, ale czy jako pełnoletni mam jakąś możliwość odcięcia rodziców od decydowania o moim losie w jakikolwiek sposób? Tak, by np nie mieli prawa decydować o szkole i innych sprawach. Czy po prostu już nie mają do tego prawa?

#problem #prawnikadajcie #prawnictwo #szkola
  • 9
@Najemnik32: Nie mogą Cię wpisać, że szkoły.

Ale jak Cię wyrzucą z domu możesz ich pozwać o alimenty dopóki będziesz się uczył i potem, żeby oni nie pozwali o nie Ciebie o pozbawienie praw rodzicielskich. Czy jakoś tak.
@Najemnik32: mając 18 lat to Ty decydujesz prawnie o sobie, nie ma opcji żeby Cie wywalili ze szkoły. Ale na wszelki wypadek poszedłbym do sekretariatu i do wychowawczyni i powiedział, że może być taki problem, ale żeby absolutnie się tym nie przejmowali. Wiadomo,że instytucja rodzica jest ważna do szkoły i mogliby się zgodzić.

Co do wywalenia z domu to też nie wiem czy tak można wywalić Cie 'ot tak'. Musi coś
@Najemnik32: Dla pewności sugerowałbym jeszcze pogadać z dyrektorem na ten temat oraz z paniami w sekretariacie. Tak dla pewności. Wypisać za ciebie nie może, ale może problemów sobie oszczędzisz, jeśli odruchowo wypiszą.