Wpis z mikrobloga

@wuju84: dobrze odwróćmy rolę. Załóżmy pracujesz jako programista Microsoft i masz profil jako osoba publiczna (czyli zbierasz lajki jak każdy inny Funpage, a nie znajomych jak zwykli śmiertelnicy) na FB i wrzuczasz tam sobie jak to kodujesz, jak to jeździsz na wakację.

Aż pewnego dnia wrzuczasz sobie zdjęcie z pingwinem i dopisujesz "Super system kuhwa!!! tylko tego używam w domu". Jak myślisz czy pracowadca ma prawo wyciągnąć od Ciebie konsekwencje? Czy
@arkblame: jeśli profil byłby powiązany bezpośrednio z pracodawcą - oczywiście bym nie miał takiego prawa, jeśli byłby to mój osobisty profil publiczny - nie ma takiego prawa :)
@wuju84: Sa takie zawody w ktorych jest sie w pracy 24/7. Bycie dziennikarzem to wlasnie nie tyle zawod co sluzba.
Gdyby pracowala w innej stacji to by ja zwolnili za takie prywaty, bo robi czarny PR stacji.
@wuju84: wciąż nie rozumiesz że niektórych rzeczy nie umieszcza się na publicznych profilach.

W tym przypadku programisty, pracodawca może wyciągnąć konsekwencje wobec niego, bo działa na szkodę pracodawcy, a przecież wg. Ciebie jest to jego prywatny profil.

Tak samo tutaj ona podaje informacje, że jest dziennikarką Radio ZET, TVN i TVN24, także na tym profilu powinna się zachowywać jak dziennikarka.
Aż pewnego dnia wrzuczasz sobie zdjęcie z pingwinem i dopisujesz "Super system kuhwa!!! tylko tego używam w domu". Jak myślisz czy pracowadca ma prawo wyciągnąć od Ciebie konsekwencje?


@arkblame: Tak, poniewaz jest to dzialanie na szkode firmy. Tutaj nie ma czegos takiego.
@wuju84: widzę że nie rozumiesz znaczenia słowa wolne media i wolność słowa. Wolne znaczy że możesz mówić wszystko ale licz się z konsekwencjami tego.

A kto decyduje czy coś jest poprawne czy nie? Jest coś takiego jak rada etyki dziennikarskiej.
@arkblame: Ty natomiast jedyne co powtarzasz to "nie rozumiesz", kiepska argumentacja świadcząca o całkowitym braku argumentacji na poparcie swojej tezy. Idąc Twoimi krokami powinienem stwierdzić że nie masz bladego pojęcia o tym czym zajmuje się ta rada. A używając tego argumentu pogrążyłeś się w dyskusji ponieważ rada etyki ocenia działalność dziennikarską, nie prywatne wpisy na facebooku.

Trochę od rzeczy ten dopisek na temat wolnych mediów.. w każdym razie nijak ma się
@wuju84: powtarzam cały czas "nie rozumiesz", bo nie zrozumiałeś nic z tego co napisałem. Cały czas próbuje Ci udowodnić że ten profil jest profilem dziennikarki Moniki Olejnik, a nie Moniki Olejnik, matki Jerzego partnerki życiowej Tadeusza, koleżanki z klasy mojej wyimaginowanej cioci. Czy jeżeli ktoś uprawia tylko dziennikarstwo w sieci, czy w mediach społecznościowach to nie podpada pod Rade Etyki Mediów?

@czego_stoisz_na_torach: bezstronność powinna dotyczyć wszystkich i tych w TVN24
@arkblame: A czy Ty rozumiesz to co ja napisałem? Wypowiada się jako MONIKA OLEJNIK. Jest dziennikarką, profil jednak należy do niej, nie do gazety dla której pracuje jako dziennikarz, nie do radia w którym prowadzi audycje, nie do telewizji w której prowadzi program. Wypowiada się w swoim imieniu, nie radia, telewizji, gazety - w którym pracuje jako dziennikarz. Może być nawet siostrą cioteczną wujka ze strony matki Komorowskiego i nijak ma