Wpis z mikrobloga

Mirki, jak wprowadzać gry ze steama 'w firmę'? Kupujesz na jakiś humble bundlach, okazjach, a potem chcesz to sprzedać jako firma na allegro. Oczywiście wszystko ma być legit. Zastanawiam się jak to można wprowadzić w obrót :-).

Mam firmę i pomyślałem, że coś takiego można byłoby czasem zarzucić w ramach paru groszy in plus. Rozumiem, że jak się handluje na allegro to nie trzeba kasy fiskalnej. Jak się ewidencjonuje sprzedaż?

#steam #gry #pracbaza #praca #wlasnafirma
  • 24
@intruzzz: Steam Gift Purchases can not be sold. Attempting to sell a gift subscription is a violation of the Steam Subscriber Agreement and may result in your account being permanently disabled. You can trade gifts using our new Steam Trading system and can read more about that here.
@intruzzz: Na grach na Steami za dużo nie zarobisz, obecnie jest pełno blokad regionalnych i nie można kupować gier tam gdzie są tańsze. Poza tym do tego i tak trzeba było mieć swojego człowieka w takim kraju.
Zobacz że mirkowi handlarze już nie prowadzą tutaj sprzedaży gier na Steama.
@intruzzz:
Ogólnie i tak ciężko o taki dowód zakupu, bo przecież taki Ukrainiec lub Rosjanin nie będzie się bawił w przesyłanie rachunku Polakowi za gifty na Steam. Jedyny ślad jaki zostanie to płatność na PP.
Tak w ogóle to skąd chcesz brać te gry? Brak źródeł które dadzą Ci dobrą marżę, aby mieć dobry dochód przy niewielki czasie poświęconym na sprzedaż. Musiałbyś pewnie sporo swojego czasu poświęcić, abyś miał konkretny pieniądz.
@Perlo: Dzięki, nigdy się handlem nie zajmowałem, a usługami... :-). Dobrze pamiętam, że jak się sprzedaje przez net to nie trzeba mieć kasy fiskalnej? Co się wysyła klientom? Ja zawsze wystawiałem tylko faktury firmom i nie za bardzo się orientuję :-)